Skip to content

Kominek okazuje się być nie jedynie użyteczny, ale również znakomicie podkreśla klimat naszego mieszkania

W okresie jesienno – zimowym ogrzanie się przy domowym kominku może okazać się doskonałą formą odpoczynku.
Kominek to dla nas doskonały symbol ciepła domowego. Przy nim, bardzo często w środku domu, domownicy spędzają dużo czasu.

Przy nim zasiadają zakochani, bo oferuje niezwykły romantyczny klimat. Ociepla oraz rozpala najbardziej zmarznięte serca i dłonie. Trzeba wszak pamiętać o tym, że kominek to nie jedynie romantyczne miejsce spotkań. Jest on też wspaniałym i cenionym źródłem ogrzewania w całym domu. Stawiając dom, jeśli tylko istnieją możliwości by to uczynić, nie wyobrażamy sobie domu bez kominka. Rzecz jasna, jeśli decydujemy się na budowę kominka warto przeanalizować wszystkie wady i zalety. Często kominek jest nieużywany, gdyż domownicy niezbyt dokładnie zastanowili się nad jego budową, zaś wady jego istnienia przerosły zalety.
Gdy jednak już go postawiliśmy, trzeba nade wszystko przestrzegać podstawowych zasad jego wykorzystywania. Zastanowić się nad tym, jak właściwie go używać i zakupić w drewno do kominka. Spalając je w kominku, zużywamy w sezonie grzewczym mniej więcej od 5 do 15 m³ drzewa. Rzecz jasna zależy to od gabarytów ogrzewanych izb, częstości palenia i warunków atmosferycznych. To dużo, dlatego zanim zdecydujemy się na zakup drewna do kominka, zastanówmy się nad wyborem rodzaju – , miejsca zakup oraz przechowywania.

ekran LED
Autor: Blake Patterson
Źródło: http://www.flickr.com
Warto poszukać na rynku niezłego, pewnego i rzetelnego sprzedawcę drewna.

Drewno, jakie wykorzystujemy na opalanie w kominku w związku z wilgotnością, powinno być przechowywane po ścięciu co najmniej przez okres 2 lat. Pośród sprzedawców, którzy proponują sprzedaż drewna opałowego Wrocław zdecydowanie jest miejscem, w którym znajdziemy odpowiedniego kontrahenta.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*