Skip to content

Kogeneracja, a Pn-n-18001 – a więc, co posiada energia elektryczna do kierowania bezpieczeństwem i higieną roboty

Czym jest Kogeneracja? Oznaczenie Pn-n-18001 – Co to bywa za norma? Nie wiecie? Przeczytajcie artykuł, a wszystkiego się dowiecie!
Kogeneracja – jest to nic innego jak produkowanie energii elektrycznej, przy której przy okazji stwarza się ciepełko.

izolacja akustyczna
Autor: Armacell
Źródło: Armacell
Jest to bardzo ekonomiczny a także ekologiczny sekwencja, dzięki któremu nie trzeba rozdzielać tworzenia energii elektrycznej w budynku elektrowni, ani ciepełka w budynku ciepłowni. W Unii Europejskiej koło 11% energii pochodzi z kogeneracji. Warto też napomknąć, że Unia wspiera rozwój tego procesu, powstał również zapis w Dyrektywie 2004/08/EC, mówiący o wspieraniu kogeneracji i ustalaniu sposobu obliczania jej możliwości. Pod względem jakości – przebieg ten jest, jak zostało napisane powyżej – bardzo ekonomiczny i ekologiczny, więc zadowoli nie pojedynczego przedsiębiorcę.
klient
Autor: paulino perez
Źródło: http://www.flickr.com
zaznaczenie Pn-n-18001 – to nic innego jak system zarządzania bezpieczeństwem oraz higieną roboty, a więc w skrócie: System (przekonaj się czym jest automatyczna identyfikacja danych) Kierowania BHP. Jednakże co to jest za norma? Już pospieszamy z odpowiedzią. Norma Pn-n-18001 posiada zestaw wymagań, które są potrzebne do zdobycia certyfikatu zgodności zaproszonej jednostki wydającej certyfikaty. Jeśli chodzi o jakości to sama norma jest oparta na „klasycznej dla zarządzania jakością, filozofii ciągłego doskonalenia”, która bywa porównywalna z tak nazywanym „Kołem Deminga”. W Polsce podstawa tego typu powstała się w 1999 roczku, jednakże w 2004 powstała jej nowelizacja.

Co interesujące, w Polsce tego typu zaświadczenia nie są często przyznawane, ze względu na konieczność wydania go poprzez jednostki wydające certyfikaty po odbyciu audytu.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*