Skip to content

Klimatyzacja do mieszkania: jaka jest idealna oraz ile kosztuje klimatyzator?

Klimat w naszym państwie nie należy do nazbyt gorących, ale upały nie są czymś szczególnym. Wprost przeciwnie, zmiany klimatyczne powodują, że coraz to częściej pojawiają się naprawdę wysokie temperatury.
Kiedy osiągają one poziom ponad 30°C, wtenczas ciężko w takich warunkach o komfort życia.

dodatek

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Trudno się dziwić, że klimatyzacja (https://aleklima.pl/klimatyzatory/samsung) w domu robi się zjawiskiem powszechnym. Jeszcze do niedawna zasadniczym problemem była cena systemu klimatyzacji do domku, jednakże w ostatnich latach koszt zamontowania klimatyzacji osiągnął poziom osiągalny dla faktycznie dużej grupy osób. Należy przy tym zaznaczyć, iż klimatyzatory nie tylko schłodzą powietrze w trakcie skwarów, lecz także usuną nadmiar wilgotności i tym samym wytworzą korzystny mikroklimat w mieszkaniu. Badania naukowe dowodzą, że nazbyt gorące a także nazbyt wilgotne powietrze ma ujemny wpływ na nastrój człowieka.
gustowna i komfortowa sypialnia

Autor: anne beaumont
Źródło: http://www.flickr.com
klimatyzacja w domu

Autor: Le Pukka concept store
Źródło: Le Pukka concept store
Optymalnym zakresem w trakcie lata będą temperatury 23-26°C, a poziom wilgotności mniej więcej 40-60%. Regulacja temperatury powinna jednakże być przeprowadzona rozsądnie. Sądzi się, że między punktem klimatyzowanym a miejscem nieklimatyzowanym nie powinno być większej różnicy temperatur niż 7°C. W innym wypadku organizm człowieka ma problem z adaptacją.

Interesują Cię przeróżnego rodzaju fachowe posty? Zatem kliknij tutaj pracownia projektowa warszawa i przeglądaj nasze kolejne wpisy na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją ocenę.

Ponadto we wnętrzu klimatyzowanym nie powinno odczuwać się ruchów powietrza. Jeśli szybkość transferu powietrza osiągnie wartość wyższą aniżeli 0,2 m/s, wtenczas powiększa się niebezpieczeństwo rozwoju wszelkich infekcji.

Z pewnością zastosowanie klimatyzacji w mieszkaniu nie będzie groźne dla zdrowia, o ile zachowa się rozsądek w ustawieniu parametrów. Najważniejszym parametrem klimatyzatorów jest siła chłodnicza.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*