Skip to content

Najpowszechniejsze przykłady użycia obejm

Opaska zaciskowa jest elastyczną obejmą wytworzoną ze sztucznego tworzywa z mechanizmem zębatkowo-zapadkowym. Wykorzystywana jest przede wszystkim do spinania wiązek kabli elektrycznych. Dzięki swojej elastycznej budowie ochrania kable nie powodując ich pogniecenia czy także połamania.

opaski

Opaski zaciskowe można stosować też do przywiązywania kołpaków w wozach. Służy ona głównie do jednorazowego użytku aczkolwiek ukazały się już opaski wielokrotnego użytku. Mogą być one koloru białego wówczas stosowane są w pomieszczeniach zamkniętych. Te w barwie czarnej, czyli z dodatkiem czarnego pigmentu i czynnika UV odpornego wykorzystuje się na zewnątrz. Czasami niemniej jednak jest to wyjątkowo niehumanitarne tego rodzaju opaskami związuje się ręce osadzonych. Jest to przerażające niemniej jednak prawdziwe. Są również obejmy zaciskowe. Obejma zaciskowa służy między innymi do przymocowywania węży z grubej gumy. Też używana jest do rur wtedy utworzona jest ze stali nierdzewnej.

Szekla jest to metalowa klamra w większości przypadków w kształcie litery U. Tworzy ona zamknięty obwód, który jest zamykany i otwierany przy pomocy śruby bądź sprężynowej zapadki. Stosuje się je wszędzie tam gdzie trzeba pośpiesznie złączyć na przykład liny. Można powiedzieć, że mają różnorodne przeznaczenia między innymi przy sprzęcie motorowodnym, w garażu, w warsztacie, ogólnie rzecz biorąc wszędzie tam gdzie chcemy coś uczepić, przywiesić lub zawiesić.

Dobór odpowiedniej szekli nie powinien być przypadkowy i powinny być one z atestem. Pęknięta szekla leci z prędkością pocisku i może nawet zabić człowieka. W wielu przypadkach szekle używane są na statkach żeglowych, czyli jednostkach pływających służących między innymi do celów wakacyjnych. Należy ona do tak określanych zapasowych drobiazgów, które powinien posiadać każdy żeglarz w swej tak zwanej skrzynce bosmańskiej. Powinno być ich w zapasie ciut więcej, ponieważ nieraz wpadają do wody i topią się.
Opaski (odnośnik do serwisu) elektronika (zobacz i porównaj)

Źródło: metfix.com.pl

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*