Skip to content

Kilka podstawowych informacji na temat zasad używania dywanów i wykładzin w placówkach edukacyjnych.

W placówkach szkolnych ogromnie istotną rolę pełnią odpowiednio przygotowane podłogi. Będzie to szczególnie dotyczyło żłobków i przedszkoli, w których dzieci wiele czasu spędzają na kolanach.

dywany do przedszkola z atestem
Autor: Kamil79
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz podobnie będzie również w szkolnych świetlicach i salach dla młodszych klas. W każdym takim przypadku trzeba przypilnować tego, żeby na podłogach znalazło się coś ciepłego, najlepiej jakaś wykładzina albo dywan. Tym sposobem będzie wystarczająco ciepło i wygodnie, żeby dało się tam siedzieć nawet pół dnia. Rzecz jasna pod warunkiem że się wybierze właściwe podłoże, jakie nie tylko da radę wytrzymać intensywne użytkowanie, lecz również spełniać będzie wymagane atesty. Dywan – zobaczysz – do szkoły ma mieć odpowiednie parametry, dlatego też wybierać go trzeba wśród produktów do takich celów przeznaczonych.
dywan do szkoły
Autor: Windell Oskay
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności dywany – znajdź informacje – do edukacyjnych placówek charakteryzować się muszą podwyższoną wytrzymałością na eksploatację i zabrudzenia, a jednocześnie być łatwe do sprzątania. Ważna jest również kolorystyka, w szkołach powinna być raczej stonowana, żeby zbytnio nie rozpraszać dzieci, zaś w przedszkolach można trochę zaszaleć z motywami i wzorami. Z powodu bezpieczeństwa dzieci wykładziny i dywany muszą być zgodne z przepisami prawnymi.

Przede wszystkim więc dywany do przedszkola z atestem muszą spełniać wszystkie normy, a dodatkowo mieć odporność na wysoką temperaturę. To ostatnie jest ogromnie ważne, gdyż podczas pożaru dywan nie może się palić ani też emitować żadnych trujących związków.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*