Skip to content

Kilka niezbędnych faktów o opakowaniach z plastiku

Jeszcze do niedawna na rynku były dostępne tak naprawdę opakowania szklane bądź papierowe. Obecnie jednak z każdej strony otaczają nas przedmioty, a wśród nich także opakowania wyprodukowane z tworzyw sztucznych. Opakowania plastikowe są teraz nieprawdopodobnie na czasie typem opakowań. Opakowania plastikowe stały sięnieprawdopodobnie popularne gdyż są lekkie, a ich powstanie jest o wiele bardziej tańsze niż produkcja opakowań szklanych, czy z papieru.

opakowania z plastiku
Źródło: pixabay.com

Termoformowanie, czyli proces technologiczny jaki jest używany do produkcji opakowań plastikowych pozwala bardzo szybko i do tego oszczędnie stworzyć wielką ilość opakowań różnorodnych kształtów i rozmiarów. Termoformowanie jest procesem odbywającym się na dwóch etapach – szczegóły na Etap początkowy polega na podgrzaniu do danej temperatury płaskiego arkusza płyty bądź folii. Temperaturę podgrzania dobiera się do typu tworzywa, z którego powstaną dane opakowania. Etap drugi to prawidłowe uformowanie ogrzanego surowca. Ogrzana płyta lub folia (zobacz vincent.pl/maszyny-pakujace/spiniarki-bandownice/) staje się miękka, dlatego daje się łatwo formować. Plastikowe opakowania można spotkać na każdym kroku. Bez dużej części z nich nie będziemy mogli wyobrazić sobie funkcjonowania. Trudno nam przyzwyczaić się do spakowania na zakupy uszytych z tkaniny toreb, nie wyobrażamy sobie przetrzymywania żywności bez plastikowych pudełek. Ekolodzy biją jednak na alarm, tłumaczą, że reklamówki te szkodzą naturze. Przybywa więc plastikowych opakowań, które będą mogły zostać poddane recyklingowi i wykorzystane raz jeszcze. Musimy tak naprawdę nauczyć się rozróżniać odpady, a obecnie sporo z nas nauka ta przychodzi z dużym trudem.

opakowania
Autor: Roboplast
Źródło: http://roboplast.com.pl

Decydując się na stosowanie plastikowych opakowań do przechowywania żywności musimy wiedzieć, że nie każde opakowanie nadaje się do tego celu. Można pamiętać także o tym, aby wystrzegać się picia napojów które są umieszczone w plastikowych butelkach. Na opakowaniach plastikowych (zobacz szczegóły na tej stronie) są zamieszczone cyfry, które pokazują, które z nich są całkowicie bezpieczne. Wybierając je, trzeba odszukać tych które będą zawierały 2.

Jeśli zaciekawiły Cię wiadomości w tym artykule, to doczytaj także nowe wątki na dalszej stronie, która podpięta jest pod podanym linkiem.

Zrezygnujmy z tych oznaczonych cyfrą 6 i 7.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*