Skip to content

Każdy rodak pamięta z pewnością meble wykonane ze sklejki, ale ich zastosowanie jest znacznie szersze

Różnego typu dykty z reguły nie cieszą się popularnością, ponieważ niepotrzebnie kojarzą się nam one tylko z peerelowskimi meblościankami.

masaż relaksacyjny

Autor: RelaxingMusic
Źródło: http://www.flickr.com
reprodukcja obrazu Pierre-Paul Ruben

Autor: Institutnationaldhistoiredelart‎
Źródło: http://www.flickr.com
Sklejka ma dość duże zastosowanie. Zwykle ludziom kojarzy się jedynie z kiepskiej jakości meblami z czasów Polski Ludowej. Jednak to krzywdzące skojarzenie. Ważne wydaje się być, by poznać całościowe spektrum możliwości, które daje nam taki typ tworzywa. Jest ona robiona z różnych gatunków drewna. Jej zewnętrzne powłoki mogą być wykonane nawet z dosyć drogiego egzotycznego drzewa. Najważniejsze wydaje się być to, że warstwy wewnętrzne bywają z reguły zrobione z najtańszej brzozy lub sosny. Wtedy deska wyglądać będzie jak prawdziwy dąb albo buk, a będzie o wiele tańsza oraz lżejsza. Fakt, sklejki bywają zazwyczaj używane do wytwarzania mebli. Jednak o wiele częściej zobaczymy je współcześnie w budownictwie (rusztowania), w produkcji opakowań (kartony) czy w produkcji zabawek. Ich zastosowanie doprawdy jest wielkie i znajdziemy je w wielu sektorach przemysłu.

Dochodzisz do przekonania, że dobrze by było powiększyć swą wiedzę na objaśniany tu temat? Kliknij zatem na ten odnośnik oraz przeczytaj więcej w treści.

Sklejka z reguły ma dużo warstw, ale jej szerokość może się w dużej mierze wahać od 3 do przykładowo 40 mm. Często na sklejkach można też znaleźć informację, że jest ona odporna na wodę. Trzeba tu jednak wyjaśnić, że drewno zazwyczaj nasiąknie wodą.

Chodzi tu po prostu o klej, który jest używany do sklejania wszystkich warstw. Nie napęcznieje on zatem od wilgoci i nie spowoduje, że na zewnętrznej powłoce sklejki pojawią się wybrzuszenia. Powinniśmy o tym pamiętać w czasie zakupów.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*