Skip to content

Każdy, kto jest zatrudniony w usługach, zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zatrzymanie klienta oraz właściwe z nim rozmawianie

W dzisiejszych czasach jest wielka konkurencja w sektorze usługowym. Należy umieć się wyróżnić.
Trudno byłoby współcześnie wyobrazić sobie nasze życie bez szeroko rozumianych usług.

opony

Autor: Frank Weber
Źródło: http://www.flickr.com

Schemat którędy ucieka ciepło z budynku

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.
Dzisiejszy wiek opiera się na owym sektorze na pewno bardziej niż na przemyśle. Wiek XX był wiekiem przemysłu, natomiast wiek XXI jest okresem usług i szeroko pojmowanej cyfryzacji. Jeśli przykładowo jesteśmy zatrudnieni w biurze turystycznym, to będą to usługi. To samo dotyczy sprzątaczek, ale również prawników, instruktorów aerobiku czy kosmetyczek. Można oprócz tego wspomnieć o usługach deweloperskich, hotelarskich czy restauracyjnych. możliwości są doprawdy ogromne. Można nawet zaryzykować i stwierdzić, że ten, kto ma bezpośrednio do czynienia z klientem, jest zatrudniony w sektorze usług.

Opisany zagadnienie napisaliśmy mając na myśli Twoje potrzeby. Czekamy na twoją opinię, czy podoba Ci się opis. Daj nam znać – przejdź do strony kontener na odpady budowlane .

Zatem niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy i wykształcenia, musimy być świadomi kilku podstawowych kwestii. Po pierwsze zawsze należy być dla klienta miłym i trzeba się uśmiechać. Na rynku jest duża konkurencja. Jeśli będziemy dla klienta nieuprzejmi i nie daj Boże będziemy pyskować, to pewnie ten pójdzie do konkurencji. Jednak to nie koniec. Poza tym może opowiedzieć o tej sytuacji swoim znajomym, którzy także mają znajomych.

Najważniejsze jest zatem to, aby unikać czarnego PR-u. Zawsze bądźmy profesjonalni oraz uśmiechnięci, a wszelkie sporne sytuacje starajmy się załagodzić. Oprócz tego w usługach musimy również mieć elegancką prezencję i miły charakter.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*