Skip to content

Jeśli mówisz o najznakomitszej oraz najbardziej wziętej stali na świecie to musi być to blacha trudnościeralna.

Stworzyłeś biznes, który jest czasochłonny, kosztochłonny oraz domaga się specjalistycznych maszyn? Przypuszczalnie będą one, tak samo jak mnóstwo innych maszyn wystawione na dużą liczbę niebezpieczeństw mechanicznych oraz wysoko użytkowane. W takiej kwestii ważne jest, żeby lokować pieniądze w dobrej marki materiały, z których będą one zrobione, np. w blachy trudnościeralne Hardox.

Stal hardox

Autor: www.hardox.com
Źródło: www.hardox.com

Nazwa „Hardox” jest zastrzeżona prawnie dla szwedzkiego koncernu, który produkuje blachy trudnościeralne. Mają one niezwykłe właściwości, przez co są cenione na rynku europejskim, również polskim. Cechują się one niezwykłą odpornością na wycieranie, niezawodną wytrzymałością, wysoką udarnością oraz optymalną tolerancją urzeczywistnienia i wysokiej jakości powierzchnią. Konstrukcja blachy ulega obróbce przez spawanie, cięcie (zobacz kliknij, zobacz, sprawdź), frezowanie, gwintowanie i zaginanie. Używana jest wszechstronnie, co stwarza, że jest wręcz poszukiwana i wyczekiwana przez wiele przedsiębiorstw z branży. Całość znajdziesz tu: odnośnik do wpisu.

Zastosowanie

Blacha Hardox jest wykorzystywana w takich sektorach jak recykling, z której stworzone są niszczarki, chwytaki, jak również okładziny skrzyń śmieciarek. Dalej jest budowa dróg, kamieniołomy oraz kopalnie, a także kopalnie podziemne. Wyjątkowo dobrze kwalifikuje się w produkcji przyrządów stworzonych do prac wyburzeniowych, korpusów, wywrotek oraz wielu innych aparatur, których cykliczne wykorzystywanie dopuszcza możliwość powstawania pęknięć, zniekształceń, czy zużycia. Przykładowymi produktami wytwarzanymi z blach trudnościeralnych są lemiesze, czyli dolne fragmenty korpusu pługów odcinające skibę od gleby. Uznawane są one szczególnie w górnictwie, a materiał z jakich są wytworzone zwiększa ich egzystencję porównując do lemieszy wytwarzanych z innych stali trudnościeralnych. W skutek tego zwiększa się efektywność produkcyjna wykorzystywanych maszyn.

Zainteresował Cię ten post? To świetnie, ponieważ oryginalny wpis (http://ekobak.pl/category/oferta/biodegradacja-tluszczow/) ma zbliżone informacje do prezentowanych.

Dla zainteresowanych tematem: .

Rodzaje

Lemiesze ze stali trudnościeralnej

Autor: STAL-HURT
Źródło: www.stal-hurt.com

Można wyróżnić parę rodzajów blach Hardox, tj. 400, 450, 500, 550, 600, których różnica polega na twardości zaczynającej się od 370 HB, a kończącej na 640 HB. Występuje również Hardox Extreme, która znajduje swoje przeznaczenie w wyjątkowych sytuacjach, ponieważ jest wytrzymała na ścieranie do 12 razy bardziej w stosunku do Hardox 400. Tego rodzaju materiały ulegają systematycznemu postępowi. Ulepszają, rozwijają oraz unowocześniają narzędzia, które pomagają tworzyć potrzebną każdemu człowiekowi infrastrukturę oraz produkty zapobiegające wyniszczeniu środowiska i zapewniające wygodne życie ludziom.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*