Skip to content

Jakiego rodzaju szafki dobrze jest wybrać do kuchni?

Czasy gdy jedynym zadaniem kuchni było przygotowanie i wydanie śniadań, obiadów i kolacji na szczęście mamy już za sobą. Doczekaliśmy się czasów w których kuchnia to miejsce spotkań domowników, a także funkcjonalność, ergonomia i urok. Ale czy jest możliwość aby w kuchni w tym samym czasie znalazł się ład i porządek wraz z estetycznym wyglądem? Przyrząd do obierania warzyw, sprzęt do drylowania wiśni czy maszynka do mięsa niekoniecznie muszą stanowić główny punkt naszego wnętrza. Odpowiedzią na te wątpliwości są szafki kuchenne.

pomieszczenie kuchenne
Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki nim to co warte wyeksponowania – wyeksponujmy, a przedmioty mniej gustowne umieśćmy za drzwiczkami szafek. Wszak eleganckie kieliszki bądź wykwintna zastawa umieszczone za szybą górnych szafek kuchennych są tak samo dekoracyjne jak wazon pełen kwiatów stojący na stole. Szafki wiszące kuchenne (szafki wiszące kuchenne) są też bardzo praktycznym pomysłem. Bez zbędnej gimnastyki mamy niezbędne przedmioty w zasięgu wzroku i ręki. Jeśli okaże się, że górna półka w szafkach wiszących, znajduje się dla nas na zbyt dużej wysokości, producenci wychodzą z propozycją windy – to jeden z bardziej innowacyjnych pomysłów w ostatnich latach. Szafki górne produkowane pod wymiar mają zazwyczaj rozmiar 72 cm lub 92 cm wysokości. Musimy tylko zdecydować czy chcemy szafki otwierane z góry czy standardowe. Te pierwsze – klapowe są dobrym rozwiązaniem gdy chcemy pokusić się o niskie szafki wiszące. Przeważnie część przednia szafki klapowej nie ma więcej niż 45 cm wysokości. Jest to wiązanie z trudnością zamykania takiej szafki. Za to najpowszechniejszy sposób otwierania szafek górnych pozwala na pionowe lub poziome mocowanie uchwytów co daje możliwość dopasowania się do przyzwyczajeń użytkownika. W owym systemie otwierania, otwierając drzwiczki możemy całe jej wnętrze co jest mocną stroną tego rozwiązania.

Z szafkami dolnymi zazwyczaj nie ma problemu, ponieważ zazwyczaj są zabudowane i głównym ich zadaniem jest przechowywanie.
Alternatywą dla górnych szafek są także półki tudzież… okno – to najbardziej przyjemny z zamienników. Każdy powinien jednak sam zdecydować, która z opcji będzie dla niego najbardziej odpowiednia.

A później? Nic, tylko przyrządzać smakołyki, a że to prawdziwy festiwal zmysłów – smaku, zapachu i dotyku, zawsze warto się z kimś tymi doznaniami podzielić.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*