Skip to content

Jakiego rodzaju firanki nie powinny być wieszane w pokojach na parterze?

Czy wiesz, że o wyborze firanki nie powinien decydować tylko jej wygląd czy też styl, w jakim utrzymane jest dane pomieszczenie, ale także m.in. materiał, z jakiego jest ona stworzona? To, jak dużo przepuszcza światła czy też to, czy można ją prasować także posiada ogromne znaczenie dla kupującej ją osoby.
Pozostałymi słowy funkcjonalność takiej firanki ma równie duże znaczenie jak przykładowo jej barwa.

poduszki
Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy jesteśmy od dawna przyzwyczajeni do jasnego koloru takiego elementu dekoracyjnego, jednak czy też w asortymencie sklepów, jakie zajmują się m.in. ich sprzedażą, odnajdziemy również firany ciemniejsze, które zawiesza się w oknie, aby uzyskać efekt kontrastu z jasnymi ścianami? W tego typu marketach można także zakupić taki produkt jak firana ALENA przedstawiająca bohaterów różnorodnych bajek. Jest to idealne wyjście na dekorację pokoju naszego dziecka. Jeśli nie mamy czasu na prasowanie firanek, to powinniśmy zakupić tego typu, która stworzona jest z tzw. markizety. Jest to tkanina, jaka przypomina swym wyglądem siatkę. W zależności od gęstości tak zwanego splotu, jej oczka mogą być większe lub mniejsze. Po jej upraniu można natychmiast powiesić ją na karniszu.
Akademia Inspiracji Baltic Wood
Autor: Baltic Wood
Źródło: Baltic Wood
pokój dziecka
Autor: InsideLab
Źródło: InsideLab
Osoby, które mają mieszkanie zachowane w stylu tradycyjnym, powinny zdecydować się na firany wykonane z surowca o nazwie żakard. Taki wyjątkowo wytrzymały materiał (http://www.lamalama.pl/) znakomicie nadaje się do mających wymieniony typowy styl pomieszczeń.

Jeśli z kolei jesteśmy entuzjastami bardzo efektownych materiałów, to musimy zainteresować się materiałem o nazwie organtyna. Jest ona lśniąca i bardzo przejrzysta. Jest znakomita do słabo oświetlonych pomieszczeń, jednak wspomniana duża przejrzystość jest nie lada przeszkodą w wypadku lokali na parterze.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*