Skip to content

Jakie wolno wymienić terminy wystawiania faktur w roku 2014 – co koniecznie trzeba o tym wiedzieć

Na początku 2014 roku pojawiły się następne zmiany w VAT, tym samym dużo rzeczy zmieniło się odnośnie wystawiania samych faktur. Bez wątpienia warto wiedzieć jaka obecnie jest data wystawienia faktury i ile ma się na to czasu.

Czytając nowe informacje i zapoznając się z obowiązującymi przepisami zdołamy się dowiedzieć, że obowiązek wystawienia faktury wolno rozpatrywać w kilku terminach. Po pierwsze fakturę należy wystawić do 15 dni od końca miesiąca, w którym firma dostarczyła Klientowi towar. Po drugie fakturę wolno też wystawić w terminie do 30 dni przed dostarczeniem Klientowi produktu, określonej usługi bądź uzyskania zapłaty. Istotne jest również to, by pamiętać o tym, iż w przypadku dopełniania niektórych płatności, takich jak przykładowo należności za media, Internet, prąd albo również gaz, faktury nie można wystawić później niż przed upłynięciem czasu płatności. Czas płatności faktury jest dodatkowo zależny od typu konkretnej usługi.
Praca przy komputerze
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Należałoby dobrze zapoznać się z terminami wystawiania i płatności faktur, bowiem przekroczenie terminu może się wiązać z odsetkami, a bez wątpienia odsetki od zus to ostatnia rzecz, na jaką masz ochotę. W związku z tym bardzo istotne jest pilnowanie terminowego wystawiania faktury. Jeśli masz wielką firmę lub przedsiębiorstwo to ogromnie dobrym pomysłem jest zatrudnienie kogoś, kto będzie za to odpowiedzialny. Bardzo często przedsiębiorcy, którzy mają własne firmy muszą wykonywać mnogość przeróżnych obowiązków, a jak wiadomo nie łatwo jest podołać wszystkiemu samodzielnie.

Dlatego doskonałym pomysłem jest zatrudnienie kolejnych pracowników z dobrymi umiejętnościami, doświadczeniem i wiedzą, jacy będą zajmować się sprawami rachunkowymi powiązanymi z działalnością Twojej firmy, w tym także będą pamiętać o terminowym wystawianiu lub płaceniu faktur. Ważna jest data wystawienia faktury. To niesłychanie ważne, aby zatrudnić osobę doświadczoną z ogromną wiedzą na ten temat, ponieważ niezwykle znacząca jest wyśmienita znajomość tej dziedziny, dzięki czemu można wykonywać swoją pracę kompetentnie i fachowo.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*