Skip to content

Jakie są najważniejsze zadania styropianu? Czy jest to właściwie świetny budowlany materiał? Jak go wykorzystywać?

Najbardziej istotnym zadaniem styropianu jest oczywiście termoizolacja, lecz w najbardziej nowoczesnych technologiach budowlanych materiał taki może być także szalunkiem traconym, wypełnieniem stropu czy nawet konstrukcją.

budowa domu, robotnik

Autor: Freddy
W kształtkach styropianowych jesteśmy w stanie betonować jednocześnie fundamenty, ściany, lecz również stropy. Elementy takiego typu są lekkie, budowa (badania podłoża gruntowego) domów natomiast nie wymaga od wykonawców pewnych specjalnych umiejętności i posiadania ciężkiego, fachowego sprzętu. Taka budowa, co z pewnością niezbędne, postępuje błyskawicznie.

Jeśli stworzony tutaj tekst pochłonąć Cię i masz ochotę na więcej, to z pewnością przypadnie Ci do gustu link referencyjny (wibako.pl/skup-maszyn), gdzie znajdziesz dużo wątków.

Technologia betonowania w tego typu szalunku ze styropianu poznana jest od dość dawna, od pięćdziesięciu lat, gdy na masową skalę rozpoczęto produkcję płyt styropianowych. Beton wylewano wtedy między dwie płyty mające związek drutem. Dzisiaj produkcją systemów, jakie umożliwiają na tego typu wznoszenie budynków zajmuje się bardzo dużo firm.

Każda firma budowlana powinna trzymać się najważniejszych założeń, pomimo to coraz lepszy sprzęt pozwala na szybsze tempo tego rodzaju prac, zobacz też . Z pewnością kluczowa jest zasada takiego typu powstawania budynków, co oznacza konstrukcyjny rdzeń betonowy jaki jest osłonięty z jednej, jak i drugiej strony styropianem, który początkowo zastępuje deskowanie, natomiast po związaniu betonu spełnia funkcję izolacji. Systemy mogą różnić się np. wielkością lub asortymentem elementów styropianowych, typem i jakością połączeń, czyli tzw. zamkami, materiałem lub kształtem elementów, jakie spinają wewnętrzną i zewnętrzną warstwę szalunku, rodzajem stosowanego polistyrenu. Najbardziej popularne są pustaki styropianowe oraz styropianowe panele szalunkowe, których zewnętrzną i wewnętrzną warstwę spina się przy pomocy klamer.

budowa, styropian, docieplanie

Autor: Baumit
Zarówno pustaki, jak i panele mają najczęściej wysokość zbliżoną do standardowych elementów murowych, na przykład dwadzieścia pięć -trzydzieści centymetrów – kliknij po źródło. Możemy je przycinać najbardziej prostymi narzędziami, są bardzo lekkie, z pewnością lżejsze niż tradycyjne materiały murowe. Kształtki styropianowe w zależności od systemu mogą być pustakami, których środek zapełnia się betonem lub panelami jakie tworzą warstwę zewnętrzną oraz wewnętrzną, które zabetonowuje się po spięciu z klamrami. Izolacyjność ścian jest zależna od grubości styropianowych elementów. Tak przygotowana budowla jest bardzo solidna, więc nie dziwi, iż z tej technologii korzysta coraz większa ilość osób.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*