Skip to content

Jakie obowiązki realizuje komornik?

Praca komornika jest bez wątpienia niezwykle ciężkim zajęciem. Najczęściej ludzie żywią do osób wykonujących taki zawód nie tylko niechęć, ale również wręcz agresję. Nadrzędną przyczyną takich emocji jest naturalnie zakres jego działań. Praca komornika jest również zajęciem bardzo niebezpiecznym i wymagającym odwagi. Do głównych działań komornika należy zaliczyć ściąganie długów. Proces ten posiada kilka części. Początkowo ściąganie należności opiera się na zajęciu konta bankowego. Konfiskuje się najczęściej większą część wynagrodzenia dłużnika, jednak nie wszystko, aby pozostawić mu jakieś środki do życia. Od czasu do czasu jednak zdarza się tego rodzaju sytuacja, kiedy dłużnik nie posiada żadnych pieniędzy i nie ma możliwości tego rodzaju działanie.

Do tego często ma miejsce sytuacja, że kwota, którą komornik (więcej i więcej) musi ściągnąć jest dość duża i należy wówczas posiłkować się konfiskatą określonych dóbr. Wtedy właśnie następuje konfiskata mienia, czyli aut, mebli, telewizorów, sprzętów kuchennych itp. Czasami może się zdarzyć, że nawet to nie starcza na pokrycie kwoty zadłużenia i należy zająć całą nieruchomość a osoba dłużna musi się wyprowadzić. Do takiego typu sytuacji niestety dochodzi często, przede wszystkim wtedy, gdy dłużnik jest osobą ubogą.

Prawo
Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com

W sytuacjach skrajnych zdarza się, że nawet takie działanie jest niemożliwe, ponieważ dłużnik nie posiada jakiegokolwiek dobra, nie jest właścicielem jakiegokolwiek pojazdu, nieruchomości czy nawet nie ma stałego wynagrodzenia. Wtedy wkracza do akcji sąd i otwiera się postępowanie karne. Do tego typu historii dochodzi w dzisiejszych czasach dość często. W czasach kryzysu ludzie często tracą pracę i mają wielkie problemy ze spłatą wcześniejszych zobowiązań finansowych. Z drugiej strony istnieje liczna grupa osób chcących odzyskać swoje fundusze, które komuś pożyczyły.

Wtedy takie osoby próbują znaleźć jak najszybszą drogę do odzyskania swoich oszczędności. Żeby dzisiaj trafić do komornika wystarczy tylko wyszukać odpowiednią frazę w wyszukiwarkę, najlepiej w połączeniem z nazwą miejscowości, gdzie chcemy znaleźć komornika, np. komornik (więcej treści na ten temat) sądowy wrocław. Można również spróbować pójść na wszelakie licytacje skonfiskowanego mienia . Aby dowiedzieć się więcej o tego typu miejscach można np. wpisać komornik wrocław licytacje. Od razu znajdziemy to, czego poszukujemy.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*