Skip to content

Jakie są możliwości wsparcia dla powstających firm? Co możemy przy ich pomocy zyskać?

Duża ilość młodych firm lub osób, które swoją firmę mają w planach założyć, stara się o wsparcie finansowe z różnych instytucji. Jest w takiej sytuacji łatwiej rozpocząć oraz rozwijać swoją działalność. Istnieje całkiem sporo różnych funduszy, dlatego warto zapoznać przynajmniej z niektórymi możliwościami, które istnieją w naszym kraju, by móc aplikować o konkretne środki.

gotówka

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najbardziej popularnych funduszy jest Program Operacyjny Kapitał Ludzki, jakie wspiera samozatrudnienie. W takim wypadku dofinansowanie na rozwój firmy dzieje się przy pomocy wsparcia finansowego konkretnych projektów np: Tego typu projekty mogą zgłaszać przedsiębiorstwa, różne firmy szkoleniowe, szkoły albo też choćby organizacje pozarządowe. Należy w tym celu wypełnić formularz, w jakim zawarty będzie nasz projekt i złożyć taki dokument w odpowiedniej instytucji. Przed nami jeszcze test (testy kompetencyjne) kwalifikacyjny jak również psychologiczny, a oprócz tego rozmowa z doradcą. Po zakwalifikowaniu się trzeba przejść jeszcze szkolenie. Po przyznaniu dotacji należy prowadzić swoją działalność jeszcze przynajmniej rok.

Następnym dobrym pomysłem na dofinansowanie może być pomoc z urzędu pracy.przejdź do oferty malowanie linii transportowych malowanie linii transportowychWysokość tego typu dotacji to maksymalnie sześć średnich pensji. Do otrzymania tego typu wsparcia trzeba być zarejestrowanym jako osoba bezrobotna. Przyszła działalność powinna być związana z terenem podlegającym pod dany urząd. Należy złożyć wniosek razem z biznesplanem oraz brać udział w zalecanych szkoleniach prowadzonych przez urząd pracy. Ważną informacją jest to, iż otrzymane pieniądze należy zużyć w ciągu miesiąca od ich otrzymania

firma

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

.

Dofinansowanie unijne dla firm możemy otrzymać też za sprawą różnych funduszy – zobacz: dotacje unijne Prometeia. Jednym z nich jest Europejski Fundusz Społeczny, jakie wspiera różne działania mające na celu stworzenie nowych miejsc pracy. Spory nacisk kładzie się tu również na zwiększenie konkurencyjności na rynku naszym rodzimym jak i tym europejskim. Innym przykładem jest Fundusz Rozwoju Regionalnego, który pomaga promować spójność na poziomie gospodarczym jak i społecznym na terenie Unii Europejskiej. Chodzi w dużej mierze o jak największe zniwelowanie nierówności między regionami. Jest to wparcie finansowe dla tworzenia nowych miejsc pracy, jak i na poprawianie infrastruktury finansowej oraz technicznej w regionach. To jedynie niektóre ze sporej ilości propozycji oraz możliwości wsparcia, z tego powodu warto zainteresować się tym tematem, by uzyskać pomoc już na starcie.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*