Skip to content

Jakie są możliwości wsparcia dla powstających firm? Co możemy przy ich pomocy zyskać?

Duża ilość młodych firm lub osób, które swoją firmę mają w planach założyć, stara się o wsparcie finansowe z różnych instytucji. Jest w takiej sytuacji łatwiej rozpocząć oraz rozwijać swoją działalność. Istnieje całkiem sporo różnych funduszy, dlatego warto zapoznać przynajmniej z niektórymi możliwościami, które istnieją w naszym kraju, by móc aplikować o konkretne środki.

gotówka
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najbardziej popularnych funduszy jest Program Operacyjny Kapitał Ludzki, jakie wspiera samozatrudnienie. W takim wypadku dofinansowanie na rozwój firmy dzieje się przy pomocy wsparcia finansowego konkretnych projektów np: Tego typu projekty mogą zgłaszać przedsiębiorstwa, różne firmy szkoleniowe, szkoły albo też choćby organizacje pozarządowe. Należy w tym celu wypełnić formularz, w jakim zawarty będzie nasz projekt i złożyć taki dokument w odpowiedniej instytucji. Przed nami jeszcze test (testy psychologicznie) kwalifikacyjny jak również psychologiczny, a oprócz tego rozmowa z doradcą. Po zakwalifikowaniu się trzeba przejść jeszcze szkolenie. Po przyznaniu dotacji należy prowadzić swoją działalność jeszcze przynajmniej rok.

Następnym dobrym pomysłem na dofinansowanie może być pomoc z urzędu pracy. Wysokość tego typu dotacji to maksymalnie sześć średnich pensji. Do otrzymania tego typu wsparcia trzeba być zarejestrowanym jako osoba bezrobotna. Przyszła działalność powinna być związana z terenem podlegającym pod dany urząd. Należy złożyć wniosek razem z biznesplanem oraz brać udział w zalecanych szkoleniach prowadzonych przez urząd pracy. Ważną informacją jest to, iż otrzymane pieniądze należy zużyć w ciągu miesiąca od ich otrzymania

firma
Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

.

Dofinansowanie unijne dla firm możemy otrzymać też za sprawą różnych funduszy – zobacz: dotacje unijne Prometeia. Jednym z nich jest Europejski Fundusz Społeczny, jakie wspiera różne działania mające na celu stworzenie nowych miejsc pracy. Spory nacisk kładzie się tu również na zwiększenie konkurencyjności na rynku naszym rodzimym jak i tym europejskim. Innym przykładem jest Fundusz Rozwoju Regionalnego, który pomaga promować spójność na poziomie gospodarczym jak i społecznym na terenie Unii Europejskiej. Chodzi w dużej mierze o jak największe zniwelowanie nierówności między regionami. Jest to wparcie finansowe dla tworzenia nowych miejsc pracy, jak i na poprawianie infrastruktury finansowej oraz technicznej w regionach. To jedynie niektóre ze sporej ilości propozycji oraz możliwości wsparcia, z tego powodu warto zainteresować się tym tematem, by uzyskać pomoc już na starcie.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*