Skip to content

Jakie akcesoria pozwalają zadbać o odpowiednią higienę w toaletach publicznych?

Zachowanie na dobrym poziomie higieny w części miejsc jest cięższe do wykonania aniżeli w innych. Można wymienić przykład szaletów miejskich, z których korzysta sporo ludzi.

powietrze

Autor: justgrimes
Źródło: http://www.flickr.com
landszaft - odzież

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiego rodzaju rozwiązania powodują, że można korzystać z nich bez strachu o swoje zdrowie?
W takich toaletach musi być mało akcesoriów, czy artykułów higienicznych wielorazowego użytku. Dlatego właśnie miast ręcznika podobnego do tego, jaki mamy we własnych domach, jest suszarka do rąk, lub też podajnik z ręcznikami z papieru. To częściej spotykane z rozwiązań, dzięki jakim nie musimy się martwić bakteriami.
suszarka do rąk

Autor: Agnieszka Bykowska
Źródło: http://bykowskaagnieszka.wordpress.com/
Następną rzeczą jest mydło, jakie w toalecie jest konieczne. Natomiast ustawienie po prostu zwykłej kostki jest bardzo mało higieniczne. Dlatego też zadbać należy o dozowniki na mydło, za sprawą których obce sobie osoby nie muszą korzystać z jednej kostki, zatem zarazki, które są na rękach nie przenoszą się na inne osoby.
Należy pamiętać także o tym, że już na kranie mnożą się ogromne ilości bakterii, jakie znajdują się w to miejsce, ponieważ idąc z toalety, musimy dotknąć kurków do odkręcenia wody. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem okazują się krany z fotokomórką. W ten sposób nie trzeba ich dotykać, a po prostu musimy zamachać ręką, co włączy wodę na moment, w jakim powinno się być w stanie umyć ręce. Potem strumień sam się wyłączy.

Wymienione powyżej urządzenia powinny znaleźć się w każdej z toalet miejskich. Jeszcze jakiś czas temu z wyposażeniem bywało różnie, natomiast dzisiaj w każdym nowym szalecie to już kwestia obowiązkowa.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*