Skip to content

Jaki zakupić klimatyzator do domu? Poradnik

Początek wiosenki to świetny moment dla tych wszystkich, którzy kolejnego lata nie chcą spędzić w ogromnym skwarze i myślą o kupnie klimatyzatora.
Należy wiedzieć, co musimy nabyć, który klimatyzator wyselekcjonować i co nas czeka przed pierwszym uruchomieniem.

łazienka, stylowa łazienka

Autor: Maryanne
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba także z wyprzedzeniem opracować odpowiednie roboty budowlane. Jeszcze parę lat temu klimatyzacja w prywatnych mieszkaniach mogła wiązać się z blichtrem dostępnym jedynie dla bogaczy. Dzisiaj klimatyzatory domowe nabędziemy już za mniej niż 2000 zł. Kiedy za oknem żar będzie lał się z nieba, ty będziesz odpoczywał w komfortowych warunkach. W naszym poradniku postaram się odpowiedzieć na pytanie, jaki klimatyzator wybrać, aby jak najlepiej realizował wasze wymogi.
Klimatyzatory przenośne. Na pierwszy rzut oka zdawać by się mogło, iż to idealne rozwiązanie. Nie dość, że urządzenie realnie schładza, to jeszcze możemy ustawić go w tym pomieszczeniu, w jakim obecnie przebywamy. Podstawową wadą klimatyzatora przenośnego jest konieczność skorzystania z otwartego, a przynajmniej uchylonego okienka. Ten sprzęt wymaga, aby gorące powietrze z wnętrza zostało odprowadzone za okno. Służą temu całkiem długie, giętkie przewody o średnicy około 10-15 cm, której wylot musimy ulokować za oknem. Tylko w poniektórych kwaterach znajdziemy kratki wentylacyjne ulokowane na zewnętrznych ścianach i wybiegające na zewnątrz domku. Co to znaczy w praktyce? Całkiem spore ubytki energetyczne.

Duża część pracy klimatyzatora przenośnego zostanie zniwelowana przez notoryczny napływ gorącego powietrza z zewnątrz. Klimatyzator stacjonarny będzie więc lepszym rozwiązaniem.
W przypadku klimatyzatorów instalowanych pod Sufitem złym pomysłem jest zamocowanie go nad szafą.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*