Skip to content

Jaki kosmetyk wybrać naturalny czy tradycyjny?

Ekologiczne kosmetyki od paru lat zyskują na coraz większej wziętości. Podwyższenie świadomości powoduje, że ekologiczne kosmetyki są ochoczo kupowane jak też stosowane przez damy jak też panów.

Jako klienci mamy jednak Wybór. Sklepowe półki gną się od tradycyjnych kosmetyków, a ich producenci wręcz zalewają nas reklamami. Często kupujemy tradycyjne kosmetyki ze względu na ich bezproblemowy dostęp a także to, że tak naprawdę nie czytamy zawartości i nie wiemy co dokładnie kupujemy. Wydajemy przy tym czasem sporo pieniążków. Kosmetyki naturalne to opcja dla tych kupionych w drogeriach a także uśmiech w stronę ekologii – naturalne kosmetyki marki Organique. Tak zatem, jak dobrać najlepszy kosmetyk? Kosmetyki naturalne powstają z komponentów wywodzących się z upraw ekologicznych. Kosmetyk ekologiczny nie powinien zawierać substancji szkodliwych wymienionych na listach organizacji poświadczających, ich skład powinien być nieskomplikowany do zidentyfikowania z etykietą. Jeśli dany kosmetyk mieści bezpieczne komponenty nadaje się mu certyfikat. Kosmetyki tradycyjne nie mają certyfikatu, zatem nie ma pewności czy będą one pewne dla zdrowia. Takie kosmetyki (szczególnie przydatny serwis: https://theomarvee.com/) są przeważnie tańsze, bo producenci nie ponoszą ponadplanowych kosztów certyfikatu. Tym samym, niską ceną zachęcają do ich nabywania – .
zakupy

Źródło: flickr.com

W organicznych kosmetykach nie ma parabenów, sztucznych substancji zapachowych a także konserwujących ani także emulgatorów. W związku z tym odróżniają się od tradycyjnych w dużym stopniu. Naturalne kosmetyki nie zachwycają mocnymi woniami, odcieniem ani konsystencją.

Szampony nie pienią się jak tradycyjne. Każdy powinien zatem przyzwyczaić się do nowego typu kosmetyku. Całkowicie naturalna forma kosmetyków sprawia, iż czujemy się pewnie a nasza skóra może odetchnąć.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*