Skip to content

W jaki sposób zagospodarować ergonomiczną łazienkę

Funkcjonalna łazienka wymaga funkcjonalnych rozwiązań. Dzięki temu możemy być pewni, że w naszej łazience będziemy czuć się swobodnie. Jest to bowiem pomieszczenie, które często służy nie tylko do koniecznych czynności higienicznych.

Jest to również nasza domowa świątynia relaksu. W urządzeniu nowoczesnej łazienki najczęściej ogranicza nas niewielka powierzchnia. Wówczas musimy zwłaszcza

Zasłona łazienkowa w kolorowe rybki

Autor: young shanahan
Źródło: http://www.flickr.com

skontrolować czy pomieszczą się w niej wszystkie niezbędne elementy, a jest ich niemało. Zasadniczo we dzisiejszym budownictwie łazienki są stosunkowo standardowe, dlatego jest to dość częsty dylemat. Tymczasem zaledwie na kilku metrach kwadratowych musi się zmieścić kabina prysznicowa, zlew, muszla klozetowa,szafki, a także pralka i pojemnik na brudną odzież. Wszyscy z pewnością marzymy o komfortowym pokoju kąpielowym z wanna z hydromasażem, jednak niewielu z nas może sobie na to pozwolić.

Naturalnie również niewielkie pomieszczenie możemy urządzić komfortowo i luksusowo. Jednak duża ilość detali, a także szeroka oferta produkowanych płytek, urządzeń łazienkowych sprawiają, że trzeba poświęcić projektowi idealnej łazienki nieco więcej czasu. O czym zatem należy pamiętać, planując zakupy. Przede wszystkim o jasnej kolorystyce. Aby optycznie powiększyć nieduże pomieszczenie, zazwyczaj

Umywalka w łazience

Autor: Michael Reinhold
Źródło: http://www.flickr.com

bez okna, należy zastosować jasne płytki, na przykład szare. Lepiej unikajmy również zastosowania więcej niż trzech barw, gdyż wprowadzimy niepotrzebny chaos. Jeśli chcemy nieco powiększyć przestrzeń, warto zastosować taki materiał jak szkło hartowane: .czytaj dalej lakier akrylowy do drewna lakier akrylowy do drewnaMożna skonstruować z niego szafkę pod umywalkę lub ściankę działową. Jest to wytrzymały i estetyczny materiał, który elegancko wyglądawe wnętrzach.Oprócz tego jest odporny na zawilgocenia i łatwo utrzymać go w czystości.

Jeśli mamy mało miejsca w łazience, zasadniczo warto zrezygnować w wanny i zamiast niej zainstalować kabinę. Dostępne kabiny prysznicowe są bardzo komfortowe i stylowe. Możemy też zrezygnować z brodzika, wtedy oszczędzimy także nieco przestrzeni. Oryginalna kabina może być bardziej zabudowana lub otwarta, w zależności od naszych preferencji. Ważne, aby finalny efekt nam odpowiadał. Zaoszczędzone miejsce można zagospodarować na dodatkowe półki, gdzie będziemy trzymać potrzebne akcesoria.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*