Skip to content

Jak oświetlić salon?

Dobrze dobrane oświetlenie to tzw. „kropka nad i” w naszych domach. Czasem wystarczy ciekawa lampa, by pomieszczenie nabrało nowego wyrazu.
Geniuszami w dostosowywaniu oświetlenia do wnętrza są Skandynawowie. Czy kryształowe lampy, pałacowe żyrandole mogą zawisnąć w minimalistycznym, surowym wnętrzu? Jak najbardziej! Myśl ta działa również w drugą stronę – starocie, wiekowe meble w sąsiedztwie designerskiej, prostej w formie lampy nabiorą dzięki niej lekkości. A może mamy ochotę, aby lampę uczynić najważniejszym punktem pomieszczenia? Lampy kryształowe wbrew pozorom sprawdzą się w większości stylizacji.

Lampy Chou
Autor: LZF
Źródło: 9design
Zwykle najbardziej kłopotliwy jest salon.

Czy niniejszy artykuł jest według Ciebie ekscytujący? Jeżeli tak, to umieszczona tu ważna propozycja bardzo ważna propozycja także okaże się warta zainteresowania!

Na tej przestrzeni przebywamy najczęściej, czytamy gazety, bawimy się ze swoimi latoroślami, zapraszamy znajomych. Pokój ten wymaga więc specjalnej troski. Zwłaszcza kiedy wybraliśmy ciemne meble, grube materiały, a ściany pomalowaliśmy na mroczne kolory.

Obecnie obejrzyj także (https://oknar-internorm.pl/) ten tekst, który jest bardzo ciekawy. Wykonaj to już w tej chwili! Zobaczysz, że rzeczywiście należy to zrobić!

To wszystko ogranicza dopływ światła i większy żyrandol z trudem spełnia swoje zadanie. Potrzebować będziemy różnych lamp. Idealnie sprawdzą się kinkiety – po jednym z każdej strony kominka czy okna. Lampy stojące, z kloszem zwróconym w dół ustawmy przy fotelu, w którym lubimy się relaksować. Jeżeli pokój dzienny jest naprawdę pokaźnych rozmiarów i na dodatek połączyliśmy go z kuchnią – światło podkreśli nam kącik do pogawędek, odpoczynku albo podkreśli urok wiekowej porcelany, którą odziedziczyliśmy po babci. Kiedy wyobrażamy sobie oświetlenie sufitowe salonu, często w wyobraźni mamy obraz rażącego i jasnego światła, które nie wpływa korzystnie na chęć relaksu. I choć zapewne jest potrzebne przy sprzątaniu lub w pokoju w trakcie pracy, w salonie niekoniecznie się sprawdzi.


lampa sufitowa
Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
W związku z powyższym idealnie jest, jeśli lampy sufitowe wyposażone są w regulatory natężenia światła, które powodują, że górne oświetlenie może być delikatniejsze.
W internecie odnajdziemy wiele sklepów z lampami, które doskonale sprawdzą się zarówno w klasycznych, nowoczesnych jak i minimalistycznych domach. Choć są to sklepy internetowe przeważnie istnieje możliwość obejrzenia lamp przed zakupem w siedzibie firm.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*