Skip to content

Jak wyleczyć depresję sezonową?

Depresja jest jedną z najpoważniejszych chorób, jako że wprowadza chorego w groźny stan, który w najcięższych przypadkach może skończyć się chociażby samobójstwem. Na szczęście dziś zdecydowanie więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że depresja nie jest powodem do wstydu i szuka pomocy u specjalistów. Odmiennym gatunkiem jest depresja sezonowa, która zazwyczaj występuje w czasie miesięcy jesiennych i kończy się na wiosnę. Naukowcy nie znają typowych powodów występowania tego zjawiska, jednak podejrzewa się, iż obniżenie nastroju w miesiącach jesiennych i zimowych może być spowodowane najczęściej niskimi temperaturami oraz brakiem światła słonecznego. Kiedy odczuwa się smutek, nieuzasadniony lęk i niechęć do kontaktów z innymi ludźmi, być może cierpi się na depresje sezonową. Warto zaznaczyć, że schorzenie to występuje najczęściej u kobiet. W dodatku, może dotykać też dzieci. Jak w takim przypadku walczyć z tego rodzaju wrogiem?

depresja
Autor: micadew
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej stosowana jest psychoterapia. Czasami potrzebne jest również zażywanie środków przeciwdepresyjnych.

Kliknij tutaj i zobacz szczegóły (https://implantis.com.pl/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem/), które też traktują o analizowanej kwestii. Przeczytasz tam dane, które na pewno powiększą Twoją wiedzę na ten temat.

Poleca się też wyjazd do państw, gdzie pogoda jest bardziej słoneczna. Efektywną i coraz częściej wykorzystywaną alternatywą jest też fototerapia, czyli leczenie światłem. Lampy produkują z reguły światło, jakiego moc przekracza próg 2500 luksów. Naświetla się za ich pomocą oczy bądź obszar, jaki znajduje się poniżej ludzkiego kolana. Trzeba zaznaczyć, że światło, chociaż przypomina promieniowanie słoneczne, jest oczywiście bezpieczne, jako że lampy posiadają odpowiednie filtry. Co ciekawe, ta postać leczenia okazuje się być faktycznie bardzo efektywna i pomaga nawet do 80% pacjentów. W dodatku, terapia światłem zazwyczaj nie generuje nieprzyjemnych skutków ubocznych, co jest jej ważną zaletą (więcej o światłoterapii).

Obecnie lampy stosowane w fototerapii można bez trudu kupić oraz postawić w swoim mieszkaniu czy biurze. Są coraz powszechniej stosowne, zważywszy, że sporo mówi się o chorobach depresyjnych i ludzie są skłonni do rozpoznawania typowych objawów również w swoim przypadku. Na szczęście wzrasta więc świadomość społeczna. Kiedy w czasie zimy i jesieni odczuwa się obniżony nastrój, trzeba zdecydować się na terapię najlepiej światłem, która daje możliwość na przetrwanie do wiosny oraz cieszenie się świetnym samopoczuciem – wybierz odpowiednią lampę.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*