Skip to content

Jak wykorzystuje się piasek filtracyjny

Hamowanie pojazdów szynowych jest ogromnie znaczącym czynnikiem bezpieczeństwa podróżujących oraz dobrego wykorzystania samego pociągów i tramwajów. Ażeby pozyskać najbardziej pewne hamowanie, niezbędne jest stosowanie najlepszej jakości piasków hamulcowych.

kolej

Autor: Train Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Piaski hamulcowe muszą realizować najważniejsze normy w zakresie ich ziarnistości, czystości, poziomu wilgoci, kompozycji kwarcu, również twardości. W taborach szynowych wykorzystuje się układy piaskowania, które mają za zadanie podniesienie przyczepności pomiędzy kołem a szyną. W sytuacji hamowania awaryjnego piaskowanie funkcjonuje automatycznie. Rozpędzanie wehikułów szynowych może przebiegać precyzyjnie i bez ryzyka przy użyciu ogromnej jakości piasków hamulcowych. Harmonijne ruszanie oddziałuje na wygodę przemieszczania się jadących, oraz na bezpieczeństwo transportowanych towarów. Z tej przyczyny, wykorzystanie odpowiednich piasków hamulcowych, nie jest tylko sprawą dbania o właściwą eksploatację pojazdów szynowych, ale nade wszystko bezpieczeństwo pasażerów. Piasecznice, które mieszczą zasobniki z kruszywem, ze szczególnych dysz wysypują piasek hamulcowy pod koła jezdne wagonu co wpływa niezwykle właściwie na ich przyczepność. Innym gatunkiem tłucznia budowlanego jest piasek filtracyjny.

Jeżeli opisywana problematyka jest dla Ciebie pomocna, zobacz oprócz tego więcej szczegółów kable producent tu – te informacje również nie powinny pozostać pominięte!

/J]

pociąg

Źródło: http://sxc.hu/

Najwyższej jakości piasek filtracyjny suszony jest zaplanowany do filtracji wody, oczyszczania kanalizacji. Przygotowywany według najlepszej technologii obróbki początkowej, wielokrotnie przemywany, suszony także przesiany, tak aby zapewnić dobrą formę, oraz małą liczebność podziarna i nadziarna. Z grubych żwirów (przejdź na i nasz profil) lub piasków filtracyjnych wykonuje się obsypki filtracyjne rur do drenażu bądź wstążki wokół domu. Czasami warstwę żwiru filtracyjnego usypuje się na przykrytym papą stropodachu czy tarasie, bo z takiej żwirowej posadzki prosto odprowadzić wodę deszczową. Na warstwy filtracyjne najlepiej nadaje się kruszywo naturalne o ziarnach kolistych to znaczy piaski i żwiry filtracyjne z rzek i otoczaki, pomiędzy takimi ziarnami woda może swobodnie przepływać.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*