Skip to content

Jak niezbędne są w naszym życiu detale i niedoskonałości? Naprawdę istotne, chociaż staramy się albo nie chcemy ich widzieć

Szczegół tworzy różnicę, podobnie jak niedoskonałość stwarza coś odkrywczego. To prawda, że niekiedy drobnostka jest w stanie odmienić spojrzenie na jakąś sprawę, a brak doskonałości dopiero odkrywa przed nami rzeczywiste możliwości, takich, których nigdy nie widzieliśmy. jakich przenigdy byśmy nie dostrzegli, gdyż byliśmy zaślepieni dążeniem do jak najlepszej perfekcji. Wiedzą o tym perfekcjoniści, oni zawsze wszystko muszą mieć na swoim miejscu, nic nie może wymknąć się spod kontroli. A gdyby tak „zaszaleć”?

ulice miasta
Autor: Mario Mancuso
Źródło: http://www.flickr.com
„Zaszaleć” w tym wypadku znaczy istotnie mało, dla osoby, której daleko do pojęcia perfekcjonizmu i porządku, jako coś ważnego. Jakby bowiem osoba, która o wszystkim myśli i wszystko musi mieć w najlepszym porządku zaczęła trochę mniej dbać o swój tryb funkcjonowania, to dla osoby z zewnątrz ta zmiana mogłaby być niezauważalna. A dla samej zainteresowanej, albo jej otoczenia, które zna jej perfekcyjne funkcjonowanie? To byłoby coś.

Odkładając jednak na bok te dywagacje pragnę wrócić do pierwszej myśli: drobnostka i niedoskonałość, to idealny materiał na interesujące życie pod każdym kątem. Odnajdźmy prosty przykład. Jeśli zawsze będzie się czepiali szczegółów nigdy więcej pod tym łączem skupsurowcow.pl nie będziemy szczęśliwi, gdyż zawsze, lecz to zawsze coś nam nie będzie pasowało. Rzadko bowiem tego typu osoby są chętne powiedzieć: ”tak, jest naprawdę dobrze”, zawsze jednak coś odnajdą. Tak samo z niedoskonałościami. Dlaczego osoby doskonałe często są samotne? Bo poszukują kogoś perfekcyjnego, szukają kogoś kogo nie ma, kogo nigdy nie odnajdą. A jak gdyby tak spuścić z tonu i wybrać osobę ze wszystkimi jej minusami i niedoskonałościami?

Może byłoby to trudne, ale z biegiem czasu, kto wie? Może ten stan byłby zwyczajny, a my umielibyśmy to przyjąć do wiadomości. Podobnie jakbyśmy sobie odpuścili wspaniały wystrój mieszkania. Przykładowo kupiliśmy wspaniałą fototapetę uliczki, ale nie możemy nią nacieszyć oczu, ponieważ za każdym razem nam się zdaje, że jest niedokładnie zawieszona, to krzywo, to nie tak jak być powinno i za każdym razem ją poprawiamy. Zamiast tego, połóżmy się wygodnie na łóżku i radujmy się tym widokiem, nie zastanawiajmy się nad tym, że musimy coś zmieniać, coś robić, spokojnie, nic się nie wydarzy. Nie dopuszczajmy nawet tego typu myśli. Fajne przykłady takich fototapet znajdziemy na .

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*