Skip to content

Jak warto chronić elementy drewniane? Jakiego rodzaju preparaty najlepiej stosować do drewna?

Olej do drewna jest preparatem w skuteczny sposób chroniącym ten naturalny surowiec przed różnymi czynnikami. Taki olej ma dobrą skuteczność, bo głębiej jest w stanie przenikać do drewna, posiada lekki zapach, jaki nie przeszkadza w żaden sposób.

Olej do drewna dobrze zabezpiecza drewno twarde, które jest wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Nie poleca się go do zabezpieczania tych miękkich gatunków drewna, lecz jak mamy wątpliwości to na opakowaniu każdego oleju znajdziemy informacje, w jakich sytuacjach najlepiej go stosować. Jeśli drewno będzie intensywnie eksploatowane, dobrze będzie zabezpieczyć je olejem rozpuszczalnikowym, ponieważ dokładniej niż olej wodny penetruje drewno.
uprawy
Autor: Jeltsin R.
Źródło: http://www.flickr.com
Głębiej w nie wnika, więc i ochrona będzie trwalsza. Stąd również trzeba wiedzieć, iż rozpuszczalnikowe oleje do drewna są polecane do nanoszenia na drewniane podłogi bardzo eksploatowane. Trzeba jednak przyznać, iż taki olej ma dosyć intensywny zapach, więc najczęściej używany jest na zewnątrz. Natomiast ten zapach staje się mniej intensywny po 2-3 dniach. Innym bardzo dobrym rozwiązaniem mogą być woski do drewna – polecane woski do drewna.
Zabezpieczone nimi drewno posiada wspaniale gładką oraz lśniącą powierzchnię. Jednakże wosk nie wnika tak głęboko w struktury drewna, ale tylko robi na wierzchu cieniutką, elastyczną błonę, która zabezpiecza przed wodą. Stosujemy więc go jako środek ochronny lub do pielęgnacji, często do podłóg – -> saicos.

Na rynku znajdziemy mieszanki woskowo-olejowe. Podobnie jak oleje, trzeba je nanieść na surowe drewno i wetrzeć. Jak nie mają koloru, to trzeba wetrzeć dwie warstwy.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*