Skip to content

Jak urządzić malutką sypialnię?

Jak umeblować małą sypialnię? To, że na sypialnię przeznaczamy najczęściej nieduży pokój, szczególnie w niewielkim domku, nie należy do rzadkości.
Ale nawet mikroskopijne wnętrze można umeblować całkiem funkcjonalnie i interesująco.

Przystępując do planowania takiego pomieszczenia, wpierw wyraźnie ustalmy, które meble są nieodzowne. Bez wątpliwości niezbędne będzie łóżko.

Mamy dla Ciebie najnowszy artykuł. Po najechaniu na niego wyszukasz więcej informacji na ten temat i będziesz mógł poszerzyć swoją wiedzę.

Nie musi być królewskie, w zupełności starczy mebel z materacem wielkości 140 centymetrów, który zapewnia wygodne SPAnie dwóm osobom i 90 cm dla jednej osoby. W zależności od metrażu łoże można umieścić centralnie, tak ażeby z obydwu stron był do niego luźny dostęp. Jeśli po bokach mają być nocne szafki, ściana musi posiadać długość minimum 250 centymetrów (przyjąwszy wielkość łóżka 160 centymetrów jak też szafek po 40 cm). Takie ustawienie mebli wprowadza wzrokowy ład do pomieszczenia jak też zapewnia komfort jego użytkownikom.

szafy

Autor: David Hall
Źródło: http://www.flickr.com
Prócz komfortowego łoża do komfortowego odpoczynku w alkowie potrzeba także innych mebli. Niezbędne są nocne szafki, bądź przynajmniej niewielkie stoliki czy też półki umocowane na dogodnej wysokości do ściany. W większym pomieszczeniu można pomyśleć o dodatkowych meblach, jak toaletka, fotel, szafy. a jeżeli tylko miejsce na to pozwala, to też o ławce czy też skrzyni. Są niezmiernie przydatne. Dobrze, ażeby każdy z partnerów posiadał swoją. Postawi na niej lampkę, będzie miał gdzie przechowywać chusteczki oraz szklankę z wodą czy też książkę czytaną przed spaniem.

Najwygodniejsze są te o wysokości wyższej blisko 15 cm od poziomu materaca. Łatwo bowiem sięgnąć do leżących na nich przedmiotów a także nie ma ryzyka ich strącenia w trakcie snu.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*