Skip to content

Jak stworzyć sympatyczną jadalnię

Funkcjonujemy w wiecznym pośpiechu i bardzo rzadko przydarza nam się jadać z rodziną codzienne posiłki. Gdzie są te wspaniałe dni, kiedy siadaliśmy razem do śniadania? Tego typu momenty zacieśniają więzy rodzinne. Mamy możliwość, by porozmawiać ze swoimi pociechami, dzielić się sukcesami i porażkami z najbliższymi. Może warto przywrócić ten rytuał do naszego życia? Aby to uczynić, powinniśmy urządzić właściwe miejsce.

kuchnia

Autor: PURMO
Źródło: PURMO
Z pewnością nie każdy ma możliwości, aby przeznaczyć na jadalnię oddzielnie wnętrze. Ale to nie znaczy, że marzenia o wspólnych posiłkach w gronie rodzinnym rozpadły się. Wystarczy jedynie właściwie zagospodarować przestrzeń, którą mamy do dyspozycji. Taki kąt jadalniany jesteśmy w stanie urządzić tak w kuchni, jak i w salonie. Najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie tych dwóch pomieszczeń, poprzez zburzenie ściany, która je dzieli.odwiedź farba tablicowa suchościeralna farba tablicowa suchościeralnaWtedy zyskamy dużo swobodnej przestrzeni, w której możemy postawić stół. Niestety, ten pomysł posiada również swoje minusy. Nie każdemu się podoba, aby zapachy z kuchni docierały bezpośrednio do miejsca, gdzie chcemy wypocząć po pracowitym dniu. Bez względu na to, gdzie zrobimy naszą jadalnię, potrzebne nam są odpowiednie meble.

Najistotniejszym elementem jest z pewnością stół. Jest to mebel wyjątkowo symboliczny. To przy nim gromadzi się całe grono rodziny. Bez stołu nie wyobrażamy sobie domu. Najkorzystniej kupić go już w komplecie z krzesłami. Możemy także kupić od razu taborety, które są przydatne, kiedy nawiedzą nas znajomi. Są one bardziej praktyczne od krzeseł, ponieważ nie zabierają dużo miejsca.

Nie zapominajmy o świetle. To ono robi odpowiedni klimat. Niezwykle popularne są ostatnio lampki, zawieszone nad stołem. Będzie to wyjątkowo efektowny element dekoracyjny.Jeżeli możemy sobie pozwolić na oddzielną jadalnię, to warto pomyśleć o dodatkowym umeblowaniu. Doskonale w takich wnętrzach wyglądają kredensy oraz komody. Bujne rośliny w donicach ożywią to pomieszczenie. Nie przesadzajmy z dekoracjami- najważniejszą ozdobą jadalni będą przepyszne potrawy, przygotowywane przez panią domu.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*