Skip to content

Jak tworzona jest wełna? Jakie istnieją jej modele? Co musimy wiedzieć w tym temacie?

Wełna jest włóknem naturalnym, jaki uzyskać można z okrywy włosiowej lam, owiec czy innych zwierząt. Włókno tego rodzaju ma charakterystyczne cechy, takiego rodzaju jak łuskowatość, ma także lanolinę, dzięki nim doskonałe jest do wytwarzania wysokiej jakości wyrobów włókienniczych.

Szczególnie tego rodzaju jak poduszki wełniane, (odsyłam tutaj) które są naprawdę popularne i miłe dla ciała i komfortu.

Fabryka przemysłowa

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
Wełna owcza, jaka jest uzyskiwana dzięki strzyżeniu owiec, definiuje się ją także jako strzyża, to najbardziej odpowiedni surowiec włókienniczy, jaki stosowany jest do tworzenia najwyższej jakości tkanin, dzianin i włóknin.

Na pewno przyda Ci się moja witryna (https://piudesign.eu/kolekcje/drzwi-wysokie/) z informacjami, które dotyczą zamieszczonego tu wątku. Nie zwlekaj zatem i wejdź w podany niżej link.

Na Bliskim Wschodzie tego rodzaju wyroby były tworzone już w starożytności.

Najlepszej jakości wełnę, faktycznie puszystą oraz miękką, o cienkich włosach uzyskujemy z owiec rasy merynos. Ma ona ponadto najlepszą zdolność do spilśniania, zaś jednym z najwspanialszych gatunków wełny jest kaszmir, bo miękkość gwarantują naprawdę cienkie włókna z kóz kaszmirskich. Bardziej grubą wełnę zyskać możemy z ras owiec długowełnistych i nizinnych.
poduszki wełniane

Autor: Anna Panáková
Źródło: http://www.flickr.com
Z najbardziej długich włókien żywej wełny zyskać jesteśmy w stanie najlepszej jakości przędze czesankowe, z innych zaś jak domieszki do bardziej krótkich włókien wełny żywej, zyskuje się troszkę niższej jakości przędze zgrzebne. Z czesankowych przędz jesteśmy w stanie wytworzyć wysokiej jakości materiały, ze zgrzebnych, bez różnych domieszek tworzy się sukna.

Ogólnie, każdy ma w domu pewien wyrób tego rodzaju, takie jak koce wełniane. Są bardzo popularne, gdyż mają mnóstwo zalet. Są ciepłe oraz przyjemne w dotyku, wypoczynek więc pod tym kocem jest bardzo przyjemnym doświadczeniem.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*