Skip to content

Kiedy należy sięgnąć po osuszacz, artomatyzer czy nawilżacz powietrza?.

Zimą zwłaszcza należy martwić się o własne zdrowie. Gdy wokół nas sypie śniegiem a temperatura osiąga wartości poniżej zera, bez problemu możemy złapać przeziębienie lub nabawić się grypy. Uruchamiamy miejskie ogrzewanie aby dogrzewać nasze miejsca pracy, a oddziaływanie ciepłego powietrza powoduje częste wysuszanie skóry, włosów, kłopoty z drogami oddechowymi i krążeniem. Tak jak dla nas, jest szkodliwe także dla zwierząt i roślin. Aby ustrzec się przed następstwami pory roku warto wcześniej zadbać o idealną wilgotność powietrza.

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Gota

Źródło: http://www.airnaturel.pl

Bardzo często spotykanymi metodami są zawieszanie na kaloryferach mokrych ręczników lub mocowanie na nich ceramicznych rynienek. Temperatura z grzejników powoduje, że woda paruje z ich wnętrza i delikatnie nawilża powietrze. Ale, te babcine metody nie są ani ładne, ani co ważniejsze skuteczne. Ich jedyną korzyścią jest mały koszt i w miarę poręczny kształt. Nawilżacz powietrza jest urządzeniem, które wyśmienicie zdaje egzamin przy tego typu wyzwaniach.

Czy masz pytania? Nie wstydź się! My na pewno uszanujemy wszelaką możliwość dyskusji. Więc oczekujemy na oceny od Ciebie.

Prawidłowo dobrany do naszych wymagań, sprawi, że powietrze w naszym pomieszczeniu będzie oczyszczone i sprzyjało naszemu zdrowiu. Dziś każdy znajdzie coś dla siebie: od nawilżaczy parowych, które tworzą wolną od bakterii parę i w ten sposób podnoszą temperaturę w pomieszczeniu, po przez doskonałe do aromaterapii nawilżacze ewaporacyjne, aż po ultradźwiękowe, zapewniające kontrolowanie wilgotności. Z rozmysłem dobrany do naszych potrzeb nie zrujnuje domowego budżetu, a efekty jego działania staną się szybko widoczne. Dlatego też, jeśli mamy w domu dziecko, alergika lub sami czujemy trudności z oddychaniem, zdecydujmy się na rozwiązanie w postaci zakupu.

Równie istotnym zagadnieniem, z którym może przyjść nam się zmierzyć, jest zbyt duża wilgotność pomieszczenia. Tak samo jak suche, zbyt wilgotne powietrze, także oddziałuje niekorzystnie na zdrowie człowieka. W starciu z wilgocią najskuteczniejszy będzie osuszacz powietrza. Idealnie funkcjonuje przy okazji odsączania z powietrza wody i oczyszczania go z kurzu, w takich miejscach jak kuchnia piwnica, pralnia, domki górskie. Jego bezsporną wartością jest likwidowanie brzydkiego zapachu. Oprócz tego skraca czas suszenia wysychanie farb, parkietu, zalanych ścian, chroniąc tym samym przed rozprzestrzenianiem się drobnoustrojów. Urządzenie to jest inteligentne: w przypadku osiągnięcia wymaganej wilgotności samo się wyłączy.

Innym polecanym sposobem na świeże sterylne powietrze jest aromaterapia. Aromatyzer to nowoczesny przyrząd, który dzięki wodzie i kropelkom ulubionego olejku, wytwarza pachnącą mgiełkę. Mgiełka ta pełni kilka istotnych funkcji, m.in. odpręża, łagodzi stres, ale także wpływa pozytywnie na zatoki, zmniejsza symptomy przeziębienia.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*