Skip to content

Praca na wyspie

Wędrówka Polaków za chlebem jeszcze się nie skończyła. Mimo że w całej Europie szaleje kryzys, wciąż szukamy swojego eldorado, w którym mielibyśmy szansę bez problemu zarobić, trochę zaoszczędzić i w końcu zamieszkać z rodziną. Dla niektórych Irlandia była spełnieniem marzeń.

Gazeta.ie

Źródło: www.gazeta.ie

Zaczyna się prozaicznie – matura, brak pieniędzy i dodatkowa praca za granicą i chęć przeżycia przygód. W Polsce szara rzeczywistość, szare blokowiska i zwyczajny brak pracy – choćby za głodową stawkę, liczy się tylko , by była w zawodzie. Nareszcieuznajemy, że nie pociągniemy tak dalej, że musimy już zmienić coś nimbędzie za późno. Mamy plan, żeby wyjechać na rok, co zwykle trwa dużo dłużej. Irlandia – zielona wyspa, cliffs of moher i najlepsze piwo – zapraszają zagubionych Polaków.

Praca po angielskuZ czym najczęściej mamy problem, to cv i list motywacyjny po angielsku. Jednak najczęściej znajdujemy kogoś, kto pomoże, poradzi i ostatecznie można się gdzieś złapać, a inne kłopoty same się rozwiążą. Ważne, by wypłata okazała się przyzwoita, jakieś inne świadczenia – pakiet ubezpieczeniowy i medyczne wsparcie, np. medicus też są bardzo ważne. Rzeczywiście, do niedawna to można było znaleźć, ale nagle czas prosperity się skończył.

Bezrobocie i załamanie koniunkturyKłopoty gospodarcze i bezrobocie w Irlandii nie pojawiły się z powietrza. Wielokrotne próby unormowania rynku, wykorzystywanie publicznych nie czynią się automatycznie. Trzeba przypilnować swoich spraw, aby później fiskus nie upomniał się {niesłusznie|niesprawiedliwie] o nasze pieniądze.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu uważasz, że warto byłoby bardziej poznać ten temat, to dodatkowo zerknij tutaj jak zapłacić podatek na mikrorachunek.

Rozmowy ze skarbówką nigdy nie są przyjemne.

Źródło: Gazeta.ie

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*