Skip to content

Jak powinno się przechowywać zboże?

Problem przechowywania ziaren gotowych do sprzedaży może być utrudnieniem nawet dla wykształconego i mającego duże doświadczenie rolnika. Jak należy przechowywać zboże, by nie traciło na wartości? Nierzadko niekorzystne warunki przechowywania plonów powodują, że ziarno nie nadaje się na sprzedaż, a w związku z tym gospodarstwo generuje nieraz olbrzymie straty.
Producenci rozwiązań technicznych stosowanych w rolnictwie udostępniają pod tym względem w szczególności dwa rozwiązania: silosy płaskodenne i czyszczalnie do ziarna.
[IMG=1409/54102b4c1f224___flickr_14997478977.

Problem magazynowania ziaren gotowych do sprzedaży może stanowić utrudnienie nawet dla wykształconego i doświadczonego rolnika. Jak powinno się przechowywać zboże, żeby nie traciło na wartości? Nierzadko nieodpowiednie warunki magazynowania plonów powodują, że ziarno nie nadaje się do sprzedaży, a w związku z tym gospodarstwo ponosi nieraz olbrzymie straty.
Producenci rozwiązań technicznych stosowanych w rolnictwie udostępniają pod tym względem w szczególności dwa rozwiązania: silosy płaskodenne i czyszczalnie do ziarna.
Problemy z magazynowaniem ziarna dotyczą nie tylko indywidualnych rolników, ale chociażby punktów skupu zboża, gdzie przy dużej ilości magazynowanie materiałów roślinnych staje się niemałym kłopotem. Silosy płaskodenne są obecnie stosunkowo często spotykane wśród osób związanych z rolnictwem. Ustawienie olbrzymiej nieraz konstrukcji pozwala na istotne zmniejszenie obszaru, gdzie ma być przechowywane zboże.
Nowoczesne rozwiązania techniczne sprawiają, że silosy płaskodenne są rzeczywiście skutecznym sposobem na uniknięcie wszelkiego rodzaju kłopotów dotyczących niedosuszonego bądź zanieczyszczonego ziarna. Co więcej, tego typu rozwiązania z reguły wspierane są przez agencje zajmujące się rolnictwem i rolnik chcący wykorzystać tego typu konstrukcję w swoim gospodarstwie może liczyć nawet na wsparcie finansowe z różnych stron.

Po przestudiowaniu opisywanego wątku, kliknij na inny pomocny portal, który posiada również interesujące informacje – zobaczysz, że wciągnie Cię kompletnie.

Wielkie konstrukcje to ogromne koszty, jednak w przypadku fachowych gospodarstw rolnych jest to jak najbardziej opłacalne.

silosy płaskodenne

Źródło: pixabay.com

Następnym rozwiązaniem, jakie gwarantują producenci w zakresie odpowiedniego przechowywania zbóż jest czyszczalnia do ziarna (wpis). Jak wiadomo, każdy zebrany w polu plon jest zanieczyszczony nie tylko przez przeróżne organizmy, ale również przez kurz i pył powstały chociażby przy kombajnowaniu.

Czyszczalnia do ziarna pozwala na usunięcie wszystkich zanieczyszczeń, dzięki czemu ziarno można sprzedawać.
Takie urządzenie przydaje się w szczególności w gospodarstwach, w których uprawiany areał jest naprawdę znaczny i nie można zapanować nad uprawami bez pomocy urządzeń mechanicznych.
Należy podkreślić, że w miarę możliwości finansowych rolnicy ochoczo zakupują takie urządzenia i są zwykle zadowoleni z wykorzystania wspomnianych maszyn w swoim gospodarstwie.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*