Skip to content

Jak należycie powinni być chronieni ludzie pracujący na różnorakich maszynach.

praca przy różnego rodzaju urządzeniach i maszynach wiąże się z dużym zagrożeniem, należy więc koniecznie stosować odpowiednie środki ochrony. W pierwszej kolejności konieczne jest, żeby osoby które używają takich maszyn były odpowiednio wyszkolone.

plastikowa butelka

Autor: David Goehring
Źródło: flickr.com
buty ochronne

Autor: Gardena
Źródło: Gardena
Dotyczy to przepisów ogólnych BHP, jakie każdy pracodawca musi zagwarantować nowo zatrudnianym pracownikom. Lecz nie mniej istotna będzie znajomość obsługi samej maszyny i poznanie zagrożeń, jakie wiązać się mogą z codzienną pracą. Bardzo ważne jest również zapewnienie najwyższej jakości narzędzi, jakie nie będą w żaden sposób powodować niebezpiecznych sytuacji. Nie można się tu kierować jedynie ceną, bo cóż z tego że się zakupi jakieś tanie tarcze do szlifowania, skoro nie tylko będą się one szybciej ścierać, lecz również mogą pękać w czasie pracy, co może być niezwykle niebezpieczne (polecamy kamienie szlifierskie).
Samochód

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Następną ważną sprawą, która jest niezbędna w czasie pracy z różnego rodzaju obrabiarkami, będzie odpowiednia odzież ochronna, którą musi zapewnić właściciel firmy. Na nogi należy więc założyć porządne buty ochronne, najlepiej z noskami zabezpieczającymi przed upadającymi przedmiotami i solidną podeszwą. Kolejnym elementem ubioru są okulary – one z kolei powinny zabezpieczać oczy przed różnymi rzeczami, które mogą uszkodzić wzrok.

O problemach dotyczących różnych kwestii dowiedzieć się można z internetu. Wtedy wystarczy zobaczyć artykuł o opisywanym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły.

Warto także zadbać o inne elementy wyposażenia, także mające spory wpływ na komfort i bezpieczeństwo pracy (polecamy noże do heblarki).

Dobre ubrany pracownik z warsztatu powinien mieć na sobie spodnie robocze do pasa z wytrzymałego materiału, praktyczną koszulę lub bluzę, a na głowie wygodną czapeczkę albo kask ochronny (polecamy wpust pryzmatyczny).

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*