Skip to content

Jak należy malować ściany aby nie powstały smugi?

Malowanie ścian jest to najprostszy i najszybszy sposób na duże zmiany w wystroju domu.
Najlepiej będzie, żeby wykonali to wyszkoleni malarze, jednak dziś jest dużo przewodników w internecie, jakie mogłyby poprowadzić nas przez wszystkie etapy malowania sufitów i ścian.

malarze

Autor: Heritage Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Najpierw należy powynosić z pomieszczenia wszystkie meble. Jeżeli jest to niewykonalne, umieszczamy je na środku pomieszczenia i zakrywamy malarską folią. Tak również podłoga powinna być zabezpieczona oraz okna i drzwi. Malarska taśma posłuży do zakrycia ościeżnic, podłogowych listew oraz włączników oświetlenia. Maleńkie haczyki czy też śrubki można posmarować wazeliną. Wystarczy po pomalowaniu przetrzeć je mokrą szmatką, żeby zbędna farba zeszła wraz z tłuszczem. Żeby ściany były pięknie pomalowane, nie można by zapomnieć o przygotowaniu właściwych narzędzi. Wałek trzeba przed pierwszym zastosowaniem oczyścić z kurzu i nitek.

Jeśli uważasz, że chcesz znaleźć podobne materiały, to zobacz wskazówki z witryny (https://artykulyreligijne.pl/) – to nieco odmienny punkt widzenia, jednak także jest godny zainteresowania.

Można zrobić to za pomocą rolki lub myjąc wałek w wodzie dodając do niej mydło w płynie. Podobnie należy przygotować pędzel. Usunąć trzeba pył i luźne włosie. Przemyć go należy w wodzie z mydłem, następnie należy go wypłukać i wysuszyć.

Najistotniejszym etapem jest przygotowanie ścian. Od niego uzależniony będzie rezultat końcowy malowania. Na początku trzeba sprawdzić kondycję ścian. Malarskie roboty w każdym wypadku rozpoczynamy od pomalowania Sufitu. Na początku pędzlem malujemy miejsca trudno dostępne przykładowo gzymsy czy też sztukaterie. W następnej kolejności pozostałą część sufitu malujemy w pasy równoległe wałkiem z wysięgnikiem. Kolejną warstwę trzeba pomalować malując prostopadłe pasy do tych malowanych na początku. Po pomalowaniu sufitu przejść należy do malowania ścian.

Najpierw malujemy pędzlem krawędzie i trudno dostępne przestrzenie. Następnie farbę przelewamy do kuwety i zanurzmy w niej wałek potem go odciskając. Farbę nakładać należy zdecydowanymi ruchami . Pamiętać musimy, że chaotyczne posunięcia mogłyby powodować na ścianie smugi.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*