Skip to content

W jaki sposób w legalny sposób wykorzystać zdjęcia i treści występujące w sieci internetowej czyli podstawy prawa autorskiego.

Przekleństwem w naszych czasach jest nieprawne korzystanie z własności intelektualnej, zwłaszcza dotyczy to piosenek i filmów, które nagminnie są ściągane z internetowej sieci. Pomimo, że w teorii utwory takie są chronione przez prawo autorskie, to jednak niewiele osób zwraca na to uwagę, zwyczajnie użytkownicy internetu będą ściągać wszystko, co się pojawi. Wynika to również z tego, że w rzeczywistości takim osobom raczej nic nie będzie grozić, w naszym prawie karze się tylko osoby, jakie nielegalnie udostępniają utwory, a nie te, które je ściągają.

Strona www

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Naruszanie autorskich praw coraz częściej objawia się również na różnych stronach internetowych. Ich właściciele, często nawet nie są świadomi konsekwencji swojego działania, wykorzystują opisy albo zdjęcia ściągnięte z innych serwisów. Lecz wszystkie takie rzeczy są ochraniane przez prawo autorskie, a ich wykorzystywanie bez zgody właściciela zakończyć się może dość poważnymi konsekwencjami, łącznie z zapłaceniem pokaźnych kar finansowych, z tego też powodu należy z ostrożnością korzystać z tego typu źródeł.

Podano już przykładowe zastosowania praw autorskich, należy więc doprecyzować, co to tak naprawdę jest. W praktyce każdy, kto stworzył swój utwór, czy jest to zdjęcie, piosenka czy artykuł, utwór ten będzie indywidualny i oryginalny, to w pełni on podlega prawnej ochronie. Ochrona ta polega przede wszystkim przed użyciem takiego utworu przez innych, zwłaszcza w komercyjnych zastosowaniach, a także daje możliwość wystąpienia o odszkodowanie, jeśliby do takiego nieprawnego wykorzystania doszło. Twórcom bowiem będą przysługiwać prawa majątkowe i osobiste do swojego utworu, opierając się na nich można utworem dysponować tak jak się chce.

When You are looking for similar info as those assembled in our page, in this article consumer law disclosed here You’ll absolutely find what You need.

W praktyce obszar autorskich praw należy do trudnych zagadnień, stąd też jeśli się chce mieć porządną wiedzę na ten temat z pewnością może się przydać dobre szkolenie z prawa autorskiego – oferta na szkolenie z prawa autorskiego. Na takim szkoleniu, jeśli będzie dobrze przeprowadzone, można poznać wszystkie aspekty, związane z własnością intelektualną. W wielu przypadkach taka wiedza może przydać się znacząco i uchronić przed poważnymi konsekwencjami.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*