Skip to content

Jak mieszkać wygodnie i nie tracić dużo pieniędzy

To jak mieszkamy świadczy z jednej strony o naszej sytuacji finansowej, z drugiej o naszym guście. Nie zawsze duże zarobki mają wpływ na cudowny wystrój wnętrz. Niektórzy z nas zwyczajnie nie zawracają sobie tym głowy, zamiast inwestować w mieszkanie czekają na moment, kiedy już naprawdę trzeba będzie coś zrobić z mieszkaniem. Wcześniej korzystniej wydać pieniądze na coś bardziej pożytecznego, przykładowo, na cudowne wakacje.

Nie ograniczajmy się tylko do jednej grupy ludzi, tych, co mają niezłe dochody, ale dokonują remontu, gdy już nie mają wyjścia. Istnieją ludzie, którzy marzą o cudownym remoncie, o ekskluzywnym oświetleniu, włoskich płytkach – czy kryształowych żyrandolach, ale nie stać ich po prostu na te cuda. Co prawda, mogą nawet na to uzbierać, lecz byliby zmuszeni długo odkładać pieniądze (zobacz pożyczki pod zastaw mieszkania) i zrezygnować przykładowo z wyjazdu na wakacje. Zamiast tego wolą urządzić mieszkanie jak najmniejszym kosztem.

Pomagają im w tym „sieciówki”, gdzie można zakupić naprawdę tanie meble do domu, ogólnie można urządzić mieszkanie za stosunkowo małą ilość pieniędzy. Co z tego jednak, kiedy po jakimś czasie znów trzeba coś zakupić do domy, bo niedrogie przedmioty powoli się tracą swoją wartość. To niestety duży problem, w którym powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie: albo raz i konkretnie odnawiamy nasz dom, ale co za tym idzie, rezygnujemy z wakacji i okładamy pieniądze (kliknij i sprawdź) calutki rok, albo odnawiamy na jakiś czas, lecz dzięki temu, żyjemy na swoim, znanym poziomie i jedziemy na normalne, jak każdego roku, wakacje. I co tu wybrać?

sofa wypoczynkowa
Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

To dość interesujące, bo dla każdego „normalne” życie oznacza zupełnie coś innego, jak więc najkorzystniej podejść do tego zagadnienia? Po prostu, jeśli żyjesz na ustalonym poziomie lat, a nagle jest gorzej lub korzystniej, to oznacza, że coś się zmieniło. I nie jest ważne czy zarabiasz 10 tysięcy na rękę czy tysiąc pięćset, po prostu każdy musi się przystosować do warunków, jakie przynosi życie.

Czytaj też

Prawdopodobnie najbardziej niekorzystna jest sytuacja tego rodzaju, kiedy ktoś zarabiający naprawdę duże pieniądze niespodziewanie z dnia na dzień zostaje prawie z niczym. W drugą stronę, ktoś kto zarabia przeciętnie i niespodziewanie, powiedzmy wygrywa wielkie pieniądze, może sobie z tym nie poradzić, gdyż nie zawsze pieniądze szczęście dają. Niemniej, korzystniej być tym drugim przypadkiem, ale to już temat na inny artykuł.

Źródło

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*