Skip to content

Aranżacja wnętrz i jej indywidualny charakter

Aranżacja wnętrz jest sprawą bardzo indywidualną. Należy znać siebie i swoje potrzeby, aby wykreować środowisko przyjazne, w którym będziemy się czuli swobodnie. Z reguły każdy z domowników ma zupełnie inny gust, a a tym samym inne wymagania. Inne wymagania od aranżacji wnętrza ma rodzina wielodzietna, osoby samotne, a inne para ludzi młodych, czy małżeństwo z dzieckiem.

Tapeta

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Wbrew wyobrażeniom, urządzenie wnętrza domu, czy mieszkania nie jest bardzo kosztowne. Dobór kolorystyki ścian, mebli, podłóg i dodatków powinien być rozsądny i wyważony. W konsekwencji nie musimy zlecać tego zadania firmie, która zajmuje się aranżacją wnętrz- nikt obcy nie zna nas tak dobrze jak my sami:).

Jeśli wybudowaliśmy dom, jest w stanie surowym zamkniętym, lub przeprowadzamy się do nowego mieszkania pierwszym krokiem powinno być rozeznanie w rzeczach, które już posiadamy. Wyzbycie się wszystkiego i zaczynanie od nowa to istne samobójstwo i wpędzanie w duże koszty- na pewno jest coś co chcemy mieć. Stary, zdobiony kredens z witrażowymi witrynkami po prababci może się stać natchnieniem do aranżacji w nowym wnętrzu (nawet w bardzo nowoczesnym wnętrzu można go odpowiednio ukazać, np. w roli okazu, rzeźby, jako element prowokacyjny).

Wstępne aranżacje podłóg, podstawowej kolorystyki ścian, tapety, czy fototapety jest możliwa do podglądu przy użyciu odpowiednich programów do aranżacji wnętrz.

Chcemy oddać w Twoje ręce następny nasz wpis – myślimy, że będzie Ci się podobał. By go obejrzeć, kliknij łącze tutaj (http://szklarz.net/galeria/kabiny-i-parawany/) i voila.

Nie jest to Autocad 2010, na którym trzeba się koniecznie znać. Posiadają bardzo intuicyjny interfejs. Przykładowy program do aranżacji wnętrz można ściągnąć ze strony Ecru, czy IKEA. Coraz częściej spotyka się też oddzielny program do projektowania kuchni. Dzięki takim pomocnym narzędziom ławo sprawdzić ,czy wyśniona kuchnia retro ma prawo bytu w Twoich czterech kątach. Można też podglądnąć jak wyglądają panele do łazienki i czy nie lepiej powrócić do tradycyjnej glazury. Składając kuchnie black red white możemy poznać koszt zestawu wybranych elementów. Dodatkowym atutem korzystania z gotowych programów do projektowania wnętrz jest trójwymiarowość.

Wystrój wnętrz

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

A może fototapety do kuchni? Pamiętaj, że powinny być zmywalne i odporne na brud. Gotowe zestawienia kolorów farb dostępne są na stronie Dekoral. Jeśli chcesz dodatkowo ożywić puste i bez wyrazu ścienne dekoracje dobierz naklejki na ścianę lub naklejki na meble.

W w sieci znajdziesz mnóstwo poradnikowych, dzięki którym wiele pracy wykonasz samemu. Jedną z nich jest serwis Projektoskop. Znajdziesz tu projekty domów, artykuły poradnikowe i instruktażowe począwszy od wyboru pracowni projektowej i projektu, przez prawo budowlane, budowę, prace budowlane, materiały budowlane, po aranżację wnętrz i ogrodów.

Znajdują się tu gotowe projekty domów przygotowane przez zawodowe biura architektoniczne.

Baza zawiera między innymi projekty domów parterowych, projekty małych domów jednorodzinnych czy też projekty domów nowoczesnych.

Inwestycję budowania domu musi poprzedzić dobrze sporządzony projekt.

Przeczytaj więcej o wystroju pokojów pod wynajem klikając: Fototapeta Demur!

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*