Skip to content

Gdzie można nabyć używane części do samochodu

Naprawa auta nie zawsze musi wiązać się z kupnem nowych (kosztownych) części. Sporo części zdołamy zastąpić wymiennikami z drugiej ręki względnie ze złomowiska. Podpowiadamy na co uważać w czasie zakupów części używanych. Gdzie nabyć używane części najekonomiczniej? Rzecz jasna na złomowisku. Względnie na giełdzie lub aukcyjnych serwisach internetowych.

części samochodowe
Autor: Dylanlspangler
Źródło: http://www.flickr.com
Czy to jednakże bezpieczne i dobrze jest w ogóle inwestować w „złom”? Na te wątpliwości nie ma jednoznacznej odpowiedzi, albowiem wszystko jest zależne od elementu, który chcemy zakupić. W poniektórych przypadkach (na przykład pierścień oporowy) może łączyć się to ze znacznym ryzykiem, w następnym używaną część zdołamy ocenić na oko i śmiało instalować w samochodzie. Części przede wszystkim przynależy podzielić na 2 grupy: części (zobacz : – dodaj serwis do stron zaufanych) mechaniczne a także blacharskie. Z pierwszymi należy uważać, bowiem sprzedawca „naciągacz” może nam oferować kota w worku.

części zamienne
Autor: Umberto Brayj
Źródło: http://www.flickr.com

Silnik (https://arapneumatik.pl/k-40-silniki-serwo-parker), skrzynia biegów, amortyzatory – tego „gołym okiem” nie ocenimy. Nie zmienia to jednakże faktu, że czasami gra jest warta świeczki. Jeżeli np. nowa zautomatyzowana skrzynia biegów kosztuje dwadzieścia tys. zł, a wykorzystywaną pozyskamy za np. 1000 zł (poznaj więcej). Nawet kiedy przy pierwszej próbie okaże się ona nie do końca efektywna to za zakup + montaż + demontaż uiścimy zdecydowanie mniej niż za nowy egzemplarz. Trzeba tylko uważać na części, które w konkretnym wzorniku psują się cyklicznie. W przypadku fragmentów karoserii (dla przykładu lusterko) nie zachodzi żadne ryzyko zakupu w stanie używanym. Bardzo często będzie to nawet lepsze oraz tańsze rozwiązanie aniżeli zastosowanie nowego zamiennika.

Bez względu na opłacalność przestrzegamy przed nabyciem na złomowiskach (przede wszystkim) części mających wpływ na bezpieczeństwo pasażerów na przykład elementów układu hamulcowego albo systemów pirotechnicznych – napinaczy pasów. Za cały silnik benzynowy do znanego modelu pojazdu (o ile nie jest to jakaś szczególnie wyszukiwana jednostka) trzeba uiścić od 800 do 4 tys. zł. Za podobne kwoty nie da się wykonać poważnej reperacji motoru, o solidnym kapitalnym remoncie nie wzmiankując (odsyłam tutaj). Uwaga! Nawet jeśli zbywca używanego silnika daje gwarancję rozruchową, to i tak ryzykujemy, iż w razie wpadki sami uiścimy za ponowny demontaż oraz montaż.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*