Skip to content

Funkcjonalne umeblowanie w naszym mieszkaniu

Większość społeczeństwa zmaga się z zasadniczym problemem braku miejsca na wszystkie ich rzeczy, niewystarczającą liczbą mebli, bądź najnormalniej w świecie niewystarczającą wolną przestrzenią.

salon

Autor: OKNOPLAST-Kraków
Źródło: OKNOPLAST-Kraków

płytki elewacyjne

Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej dokuczliwy problem zazwyczaj mają osoby zajmujące mieszkania , które mają niewielki metraż.
By zaradzić takim komplikacjom przestrzeń w pokoju musimy zaplanować w sposób jak najbardziej przemyślany. Niewielkie pokoje dzienne będące jednocześnie pokojami sypialnianymi, często wyposaża się w szafę, komodę, regał… Telewizor wiesza się na ścianie, aby zaoszczędzić przestrzeń, którą wykorzystalibyśmy stawiając pod niego stolik. Do tego dodajemy narożnik tapicerowany i wnętrze mamy gotowe. Paradoksalnie mało osób wybiera takie rozwiązania, bo często w niedużych mieszkaniach mamy prawdziwą zbieraniną mebli. Kobiecie spodobał się fotel w antykwariacie, mężczyznę zauroczyła stara szafka znaleziona na pchlim targu, a dziecko nie wyobraża sobie codziennej rozrywki bez wielkiej zielonej pufy. Taki stan rzeczy nie przynosi nic dobrego, ponieważ takimi wyborami tylko dodajemy sobie niepotrzebnych gratów, a funkcjonalności nie mamy w tym niemal żadnej. Naprawdę nie potrzeba dużych nakładów finansowych, aby optycznie powiększyć pokój i uczynić go bardziej funkcjonalnym.

Jeśli spodobał Ci się prezentowany artykuł i masz chęć uzyskać więcej informacji, to z pomocą przyjdzie Ci odsyłacz do serwisu (https://www.miloni.pl/stol-nowoczesny-loft) – tam odnajdziesz ciekawe informacje.

Za przykład weźmy narożnik tapicerowany, który w ciągu dnia służy jako miejsce, w którym |możemy przyjąć znajomych, poleżeć z kubkiem kawy, poczytać gazetę, a na noc rozkładamy go i zapadamy w głęboki sen. Brzmi całkiem nieźle prawda? Po złożeniu narożnika w pokoju znów mamy więcej miejsca na realizowanie wszelkich obowiązków, lub granie przy stole w gry edukacyjne.

Nie potrzeba eksperta, czy ekipy remontowej do wyburzenia ścian, aby nasze mieszkanie pomimo niezmiennego metrażu stało się bardziej przestronne. Wystarczy kilka przemyślanych zabiegów i możemy zacząć korzystać z większej przestrzeni.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*