Skip to content

Fototapeta, czyli fantastyczny, a przy tym niekosztowny pomysł na odmianę twojego wnętrza!

Pewien odsetek ludzi fajnie czuje się w kiedyś urządzonym domu. Oni nic nie chcą modyfikować. Niektórzy z nas jednakże po pewnym okresie odczuwają mocną potrzebę jakiejś zmiany. I dla nich dedykowany jest ten tekst.

Bywa, iż chcemy przeprowadzić małe zmiany we wnętrzu naszego domu, ale przeraża nas duży remont. Nawet z pomocą całego dostępnego profesjonalnego sprzętu do malowania raczej nie uda nam się zrobić go tak, aby nie trzeba było po tym porządnie posprzątać. Gdy szukacie innej opcji, to może warto pomyśleć o fototapecie?
Fototapeta
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Co prawda ścianę trzeba również do tego przygotować – odmiennie w zależności od tego, czy znajdowała się na niej emulsja, tapeta czy też jest ona świeża, ale i efekt, jaki możemy uzyskać różni się znacznie od zwykłego malowania. W sprzedaży są fototapety pokryte klejem, który po prostu należy aktywować przez kontakt z wodą, z tego powodu ich nakładanie nie jest czynnością trudną.

Jeśli już zdecydowaliście się na fototapetę, w poszukiwaniu odpowiedniego widoku najlepiej naturalnie podeprzeć się siecią. Jeżeli chodzi o wzory, to mamy do wyboru najróżniejsze fototapety miasta – i pejzaże, zwierzaki i rośliny, malarstwo. Dla entuzjastów nowoczesnej architektury może przedstawiać fototapeta mosty sławnych konstruktorów albo wieżowce. Zdjęcia przyrody także mają zwykle duże powodzenie, ale my teraz chcielibyśmy podpowiedzieć, w jaki sposób interesująco wykorzystać te z innej kategorii, czyli na przykład fototapety miasta, które jest nam bliskie, czy które wspominamy z wakacji i innych wyjazdów. Widok detalu naszego ulubionego miasta może nam służyć jako motyw przewodni całego wnętrza. Co powiecie tapetę z widokiem z Paryża czy Nowego Jorku, a później dodanie kilku rzeczy, które stylistycznie będą do niej pasować? Nie muszą to nawet być elementy umeblowania, starczy poszukać wśród materiałów, lamp czy innych dodatków, jakie będą nam się jakoś kojarzyły. Taki zabieg zdziała, że codziennie będziemy się czuć jak na urlopie.

Fototapeta może być również pobudką do działania.

Jeżeli zainteresował Cię opisywany artykuł, wejdź też na ten link, gdyż jest w tym miejscu podobny świetny serwis (http://latajacydywan.com/pranie-dywanow-zlotoryja/) – on także jest warty polecenia.

Na przykład dla podróżników odpowiednia może być fototapeta mosty w dobrej cenie przedstawiająca. Te największe na świecie, czy taki obraz nie powoduje nagłej chęci ponownego wyjazdu?

Mamy nadzieję, iż udało się nakłonić was do zastosowania tego rodzaju rozwiązania w urządzaniu waszego domu.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*