Skip to content

„Financial Controller” – najlepsza osoba do planowania i kontrolowania budżetu firmy!

Kim jest zawarty w naszym temacie „financial controller”? Czym konkretnie się zajmuje – jakie w rzeczywistości są jego stałe obowiązki? Co należy zrobić, by móc wykonywać taki zawód – jakie wymagania trzeba po spełniać? Czy na terenie państwa Polskiego ten konkretny zawód jest w ogóle opłacalny? To wszystko oraz jeszcze więcej bez nawet najbardziej małego problemu znajdziesz w tym tekście!
Kto to bywa financial controller zapewne dobrze wie wiele person, albowiem samo nazewnictwo pokazuje nam, co to jest za zajęcie.

interesy
Iso 9001

Autor: Biblioteca de la Universidad de Zaragoza
Źródło: http://www.flickr.com

„Financial Controller” w dosłownym tłumaczeniu z angielskiego jest to „kontroler finansów”, czy „kontroler finansowy” i jego zadaniem bywa praktycznie wszystko powiązane z kontrolowanie budżetu przedsiębiorstwa, w tym również w szczególności w jego zaplanowaniu, analizowaniu, przygotowywaniu raportów na ten konkretny temat, a także współpracowaniu wraz z pozostałymi ludźmi w tym konkretnym zakresie, w szczególności wraz z działem księgowości. Aby móc stać się kontrolerem finansowym, musimy posiadać pewne konkretne predyspozycje, między innymi posiadać typowo analityczny umysł, być bardzo odpornym na stres, czy też bardzo spostrzegawczym, jednak to nie jest wszystko. Ponad wszystko by stać się kontrolerem, powinniśmy posiadać ukończone z góry określone ukierunkowane studiów (ekonomia, finanse, czy też rachunkowość), bardzo dobrze jest również mieć zakończone studia podyplomowe.

Nie zwlekaj – jeśli zaintrygowały Cię interesujące wiadomości, to wejdź w poniższy link i czytaj także kolejne tekst.

Wiele firm, nim da nam możliwość zarządzania budżetem, wymaga kilkuletniego doświadczenia na bardzo podobnym stanowisku.

Warto wiedzieć, że potrzebna jest tutaj również znajomość przepisów między innymi prawa bilansowego, podatkowego, czy też dewizowego a także ogólnych zasad rachunkowości. Zarobki kontrolera (spoglądając na okres jesień roku 2016), wynoszą od okolicy 10 tys. po więcej niż 15,5 tysięcy zł.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*