Skip to content

Ustawienie regałów i solidna chłodnia gwarantem wysokiej sprzedaży sklepu

Rozpoczynając pracę niewielkiego sklepiku na osiedlu, jak i wielko-powierzchniowego supermarketu, właściciel powinien przygotować właściwe zaplecze. Zorganizowana i zdyscyplinowana załoga pracujących to pierwsza sprawa, drugą jest profesjonalny sprzęt taki jak regały, zamrażarki i chłodnie na wyładowywanie towaru.

Pośród regałów sklepowych można wyróżnić przynajmniej kilka rodzajów. Dostosowuje się je do różnych działów, z zupełnie inną charakterystyką. W ten sposób półki z napojami alkoholowymi różnią się od pozostałych tworząc zwarty, klimatyczny kąt. Zdarza się, że do ciemnych półek dobiera się oświetlenie – jest tak przy szczególnie drogich trunkach. Mówimy tutaj raczej o specyficznych jak na sklep gablotkach aniżeli regałach sklepowych. Regały piekarnicze to z kolei zwarte konstrukcje współgrające ze sklepową piekarnią, ewentualnie magazynem.
Twórcy półek na pieczywo wybierają drewno, przeważnie spotykany materiał z którego wykonane są te regały (sprawdź mega ofertę regały paletowe-> nasz odsyłacz). Dla zachowania świeżości pieczywa pakuje się w torebki papierowe (chleb) lub zakrywa plastikową, przezroczystą zasłoną (bagietki). Swoje odgrywa też ustawienie półek i widoczne współgranie z cenówkami na paskach.
chłodnictwo
Źródło: http://izolacje.gda.pl/
Łatwa w odczycie konfiguracja regałów na pieczywo, gdy jest ono naprawdę wysokiej klasy, przekonuje jeszcze bardziej do zaopatrywania się w chleby i bułki. Walory ekspozycyjne działają na ludzi nie mniej jak promocje i wyprzedaże, na co nie mogą nie zwracać uwagi kierownicy zmian i marketingowcy danego sklepu.
Na magazynach mamy przede wszystkim chłodnie. Gdzież bowiem obsługa działów trzymałaby żywność, która dopiero będzie wystawiana na sklep lub jest przetrzymywana z powodu nieschodzącego nadmiaru? Skuteczna chłodnia to w pierwszym rzędzie niska temperatura i działająca izolacja, która nie miałaby miejsca gdyby nie drzwi chłodnicze. Takie drzwi to sporo kilogramów blachy powlekanej ze stali, ościeżnica – także z blachy – oraz kolejne gwarancje czasowe i zgodności z regulaminami bhp-owskimi.

W skromniejszych warunkach wystarczy spokojnie urządzenie chłodnicze, z regulacją temperatur i ciśnień. Jak widać, każdy element zaplecza ma swoje przeznaczenie w sklepie. Niedopatrzenia w stanie chłodziarek czy regałów automatycznie odbije na sprzedaży i ilości klientów.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*