Skip to content

Dzięki wiedzy radcy dowiemy się, gdzie pójść w momencie, gdy mamy plany otworzyć swoją działalność gospodarczą

Zakładanie spółek w naszym kraju wymaga dopełnienia wielu wymagań formalnych, których załatwienie może trwać trochę czasu. W przypadku spółki cywilnej konieczne jest pamiętanie o wielu elementach.

Przepisy w Polsce są tutaj bardzo surowe i nie dają pola do różnego typu nadużyć. Każda umowa cywilna powinna zawierać takie informacje, jak informacja o wspólnikach, precyzyjna data podpisania umowy, okres funkcjonowania spółki czy elementy wyjaśniające, w jaki sposób zysk będzie rozdzielany. Współwłaścicielami w tegoż rodzaju spółce nie muszą być wyłącznie osoby fizyczne. Również spółki mogą zawierać takowe porozumienia.
prawo
Źródło: www.morguefile.com

Radca prawny na terenie Katowic jest osobą, która rzetelnie doradzi nam w bardzo ważnych kwestiach, które tyczą się spółek cywilnych. Dzięki jego wiedzy dowiemy się, gdzie skierować kroki w momencie, gdy mamy plany założyć swą firmę. Wizyta w Urzędzie Miasta lub UG jest tutaj obowiązkiem. Wymagane jest dodanie spółki do ewidencji działalności gospodarczej. Jest to płatne i kosztuje ok. 100 PLN. Wpis musi być profesjonalnie przygotowany i nie może posiadać żadnych nieścisłości. Odwiedzić trzeba również szereg innych instytucji. Chodzi między innymi o Główny Urząd Statystyczny. W nim otrzymujemy numer Regon. By go otrzymać należy przedłożyć odpowiedni wniosek. Później pozostaje dopełnienie formalności. Przez nie należy rozumieć załatwienie sobie strona http://www.pieczatki.pl/wzory_odbic/pieczatki_firmowe. Chociaż nie jest to dziś obowiązkową czynnością warto ją posiadać. Koniecznie trzeba za to mieć rachunek firmowy, który należy założyć. Prawnie posiadanie rachunku nie jest obowiązkowe, acz w realiach nie ma innego wyjścia.

Kancelaria prawna na terenie Katowic gdy tylko otrzyma takie zadanie będzie w stanie przeprowadzić rejestrację naszej działalności gospodarczej. Gdy pojawi się taka potrzeba będzie ona odpowiedzialny za załatwienie wszystkich spraw powiązanych z formalnościami, które dotyczą ZUS jak również i US. Dosyć często bywa tak, że poradzenie sobie z tymi instytucjami jest bezspornie najtrudniejsze z punktu widzenia młodego przedsiębiorcy.
Źródło: gmlegal.pl

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*