Skip to content

Drzwi wewnętrzne- co wybrać

Drzwi wewnętrzne są istotną częścią każdego domu. Świetnie tłumią hałas, pilnują naszej intymności jak również bronią przed niemile widzianymi gośćmi. Mają również przymiot wizerunkowy – optymalnie dobrane dodają pomieszczeniom urody.

Bogaty wybór drzwi

Drzwi wewnętrzne - sypialnia

Autor: star5112

Na rynku występuje wiele typów drzwi umieszczanych w domach oraz mieszkaniach. Zwykle kupowane są drzwi uchylne. Na rynku aż roi się od ich różnych kategorii. Można spotkać np.

Nie możesz się doczekać nowych intrygujących treści na ów temat? Przekazujemy Ci fantastyczną nowinę – kliknij Meble do ogrodu w poniższy link i delektuj się tekstem.

drzwi uchylne pełne, przeszklone, szklane, z drewna, z tworzyw sztucznych. Od klienta zależy także sposób ich otwierania. Można bowiem wybrać drzwi http://www.da-bud.pl/ uchylne jednoskrzydłowe, które otwierają się tylko w jednostronnie oraz drzwi uchylne dwuskrzydłowe. Ten model wymaga nieco więcej miejsca, gdyż otwiera się z obustronnie.

Drzwi wewnętrzne niejedno mają imięDrzwi wewnętrzne można również sklasyfikować uznając za kryterium model wykończenia krawędzi. W tym przypadku dzielimy je na przylgowe i bezprzylgowe. Pierwsza kategoria charakteryzuje się tym, iż jego częścią są ścięte krawędzie, aby odpowiednio mieścić się w ościeżnicy. Natomiast drugi rodzaj wtapia się w ościeżnicę, stąd wycięcia krawędzi są zbędne. Technicznie brzmiąca ościeżnica to nic innego jak rama w obwodzie której montowane są drzwi. Potocznie nazywamy ją futryną.

drzwi

Drzwi wewnętrzne można grupować jeszcze ze względu na konstrukcję skrzydeł. Wyróżnia się tutaj drzwi płytowe i płycinowe. Jeśli jako przesłankę weźmiemy zajmowaną przestrzeń drzwi będą dzielić się na: składane (dzielą się na parę części), harmonijkowe zwężają się w ościeżnicy na kształt harmonijki) i przesuwne (po otwarciu chowają się w ścianie lub nasuwają się na nią).

Drzwi chowane w ścianie
Nie każde lokum posiada taką przestrzeń, aby można było w nim bez komplikacji wstawić drzwi uchylne. W tej sytuacji z pomocą przychodzą systemy przesuwne. Dzięki nim w pomieszczeniu mogą zagościć drzwi przesuwane, które przy otwieraniu znajdują się w ścianie lub nasuwają się na nią. Systemy przesuwne to doskonały sposób na zachowanie potrzebnego miejsca.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*