Skip to content

Drukować każdy może

Niełatwo sobie obecnie zobrazować w umyśle świat, w którym nie istnieją firmy poligraficzne i wszystkie działalności z tym związane. Chwila, w której niemiecki złotnik zbudował prasę drukarską, odmieniła rzeczywistość na zawsze. Dzięki drukarniom funkcjonuje prasa, która jest fundamentalnym elementem każdego wolnego reżimu politycznego. Poza tym firmy poligraficzne są potrzebne do istnienia całego marketingu – większość reklam jest dystrybuowana na papierze. Można dostrzec to dookoła – billboardy, zaśmiecające ulice ulotki…

W drukarniach niezbędnym urządzeniem jest suszarka (łącze) międzyoperacyjna Jego rolą jest rzecz jasna suszenie wydrukowanych egzmplarzy, by farba drukarska się nie rozmazała.

tshirt
Autor: Aleksej Leonov
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsze drukarnie wydatnie wpłynęły na politykę w tamtym czasie. Gdyby piewcy zmiany w kościele katolickim nie mogli powielać swoich publikacji, zapewne sławna Reformacja przegrałaby. Gdyby nie umiejętność robienia tysięcy egzemplarzy dokumentów, nasza wiedza o przeszłości byłaby o wiele uboższa. Firmy poligraficzne bardzo pomogły formacjom, które odmieniły świat – pierwsze wydawnictwa socjalistyczne sprawiły, że idea ta nie zginęła. Potęgę drukarni można dostrzec na przykładzie PRLu – w tamtym okresie nikt nie mógł trzymać w mieszkaniu maszyn do powielania tekstów.

O ile zamierzasz założyć profesjonalną drukarnię, potrzebujesz kilkudziesięciu tysięcy złotych na porządne sprzęty.

Interesuje Cię skąd bierzemy wiadomości na zawarty w tym poście temat? Zapraszamy zatem do następnej witryny – tam mamy dla Ciebie istotne źródło (https://isl.pl/subpage/regal-windowy-lean-lift/).

Poszperaj po witrynach banków – znajdziesz na pewno wiele ofert kredytu na start firmy. Namierz także firmy, które przekazują rozmaite sprzęty w leasing – czasem może to być lepsze wyjście, niż zakup nowiutkich sprzętów. O ile do okienka wyszukiwania wpiszesz słowa według wzorca „nazwa maszyny używane”, dostaniesz dużo ofert sprzedaży rzeczy z drugiej ręki (zobacz tu: Sitodruk Maszyny). Dla uproszczenia podajemy przykładową frazę: „maszyny do sitodruku używane”.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*