Skip to content

Dotacje unijne przeznaczone na rozpoczęcie działalności – czy w ogóle jest to gwarancja naszego sukcesu?

Dostęp do dofinansowań ze środków unijnych bywa dla polaków osiągalny już od pewnego czasu – dokładni od dołączenia państwa Polskiego do Unii Europejskiej. Takiego rodzaju dofinansowanie – zwane również dotacją – jest szczególnie skierowane na tak nazywane „mikro”, małe oraz średnie przedsiębiorstwa, nie wspominając już o dopiero co powstających, o które to unia szczególnie w obecnej chwili dba.

Jednak czy jest to nasza gwarancja sukcesu?
przelew
Autor: SAIS Programme
Źródło: http://www.flickr.com
podróż
Źródło: http://www.wagi-elektroniczne.pl/
Otrzymanie dotacji na rozwój firmy zdaje się wyjściem idealnym – otrzymujemy pieniądze i rozkręcamy nasz biznes – później jedynie zbieramy za to pieniądze. Jednakże jeśli po przyglądać się statystykom, czy po pytać innego typu handlowców, czy najzwyczajniej po oglądać telewizję, dostajemy pełniejszy obraz tego, jak wygląda takie zakładanie przedsiębiorstwa, oraz jej utrzymanie. Prawdą bywa, że takiego rodzaju dotacja (dotacje unijne dolnośląskie) otwiera naszym osobom wiele drzwi, dzięki niej bardzo wielu realizuje własne marzenia, otwierając biznes, którym zawsze się dana osoba interesowała – jednakże istnieje pewne konkretne „ale”, które obejmuje zarządzanie takiej firmy, a także sam pomysł i lokalizację na temat zakładanej firmy. Jeżeli po otwieramy swoje własne drzwi innym ludziom niedaleko miejsca, w którym istnieje dokładnie o samo, co my sami oferujemy, mamy możliwość być pewni, iż nie osiągniemy zbyt dużego sukcesu – w szczególności jeżeli ta konkretna firma działa na rynku niewiarygodnie długi okres.

Oczywiście powstały przypadki, gdy nowo założona przedsiębiorstwo osiąga sukces w takiego typu wypadkach, jednak wtedy dużo jest zależne od naszego zaangażowania w promocję oraz to, jak poprowadzimy nasz biznes. Jak to więc widać, samo pozyskanie dotacji nie jest trudne, jednak utrzymanie firmy jest zależne jedynie od nas samych.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*