Skip to content

Domek dla dziecka – wybrać złożony czy zbudować własny?

Prawie każde dziecko marzy o domku na drzewie – takim, w którym mogłoby się bawić, spędzać czas z kolegami i chować swoje skarby. Jeśli jesteś rodzicem i chciałbyś dać swojemu dziecku niezwykły prezent, może to być właśnie taki domek. Lepiej jest kupić gotowy czy może wybudować własny, który byłby spełnieniem marzeń brzdąca?

domek do oogrodu
Autor: Jason Taellious
Źródło: http://www.flickr.com
Najpierw przekonaj się czy masz odpowiednie drzewo, na jakim możesz ulokować domek. Musi być dostatecznie duże oraz rzecz jasna rozgałęzione, tak, by bez problemu mogło utrzymać całą konstrukcję. Idealne do tego celu są starsze drzewa, które już mają rozłożyste konary. Jeżeli nie posiadamy takiego drzewa na trawniku, można zrobić domek na palach, który będzie równie rewelacyjnym miejscem do zabaw. Wybierzmy tylko bezpieczną wysokość, aby maluszki nie zraniły się stale wchodząc i schodząc z domku.

Nadchodzi czas na decyzję – domek ze sklepu czy domek własnoręcznie skonstruowany? Sklepowe domki dla dzieci są dosyć drogie, zwłaszcza te lepszej jakości, nie zrobione ze sztucznych, szybko nagrzewających się materiałów. Do tego właściwie nie mamy szerokiego wyboru, gdyż każdy domek jest do siebie podobny i niekiedy może być ciężko dostać wielkość, która będzie dla nas najlepsza. Jednak z drugiej strony taki domek jest już gotowy i nie musimy robić nic poza jego mocnym zamocowaniem (domki dla dzieci do ogrodu kontakt). Sprostamy temu podczas jednego dnia, a samodzielne postawienie domku może nam zająć nieco więcej czasu. Z kolei taki trud dla swoich dzieci będzie na pewno powodem do dumy. Należy również użyć pewnych i bezpiecznych materiałów, a najlepiej drewna, które odpowiednio pielęgnowane sprawi, że domek będzie stał przez lata. Co więcej nasz domek będzie mieć upragnione kształty i rozmiary, które są dopasowane do naszego ogrodu. A czas przeznaczony na jego zbudowanie z pewnością nie będzie zmarnotrawiony – wystarczy, byś popatrzył na uśmiechnięte buzie swoich pociech.

Warto jest zdecydować się na domki zabaw dla dzieci, gdyż to rewelacyjne miejsce do spędzania czasu podczas wakacji. Wybuduj taki w swoim ogrodzie, a zobaczysz, że maluchy będą chciały w nim spędzać całe dnie, a najlepiej i całe noce. Daj wobec tego swoim brzdącom niezrównane chwile radości, a i ty na pewno nie raz będziesz chciał pobawić się z nimi w domku.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*