Skip to content

Do jakiego typu zadań służy sól drogowa? O jakich sprawach pamiętać? Jakie parametry są najistotniejsze?

Jak zima to ogromnego znaczenia nabiera kwestia udrażniania ciągów komunikacyjnych. Jak wiadomo, utrudnienia na drogach są wywołane przez zbytnio wielkie opady śniegu, tak więc aby nie było z tym kłopotu potrzeba odpowiedniego, skutecznego działania.

Olej lniany
Autor: Garyy Knight
Źródło: https://www.flickr.com
W tym czasie więc rośnie zapotrzebowanie na sól (bezpieczna sól warzona) drogową, a także na pojemniki na piasek.
Takie pojemniki muszą być zrobione z zachowaniem najlepszej jakości, a to dlatego, że będą one bez przerwy narażone na wpływ zmiennych warunków atmosferycznych- . Powinniśmy mieć pewność, iż sobie z tym dadzą radę. Muszą być odporne na promieniowanie UV, wilgoć jak i niskie temperatury. Jakiego typu więc pojemnik wybrać?
typy
Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej właściwe rozwiązanie to pojemnik zrobiony z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego, tego rodzaju modele są dzisiaj najbardziej popularne, wyparły z rynku pozostałe rodzaje, skrzynie drewniane, jakie kiedyś były bardzo popularne. Następna kwestia to sól drogowa w workach, która przez producentów oferowana jest w wielu wariantach.
Na pewno więc musimy wiedzieć w jaki sposób będziemy ją wykorzystywać. Najczęściej taki materiał jest używany do posypu bezpośredniego, lecz wchodzi także w skład mieszanek uszorstniających. W zależności od tego, do jakich zadań będzie wykorzystana, warto wybrać odpowiedni typ- . Miejmy na uwadze, iż na rynku jest wiele takich produktów, a odpowiedni wybór może nie być taki łatwy.

Z tego względu jak sól drogowa producent może być różna, a to jakiego typu wybierzemy, będzie zależeć od dużej ilości czynników, na pewno od tego, do jakiego rodzaju zadań będzie nam najbardziej potrzebna.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*