Skip to content

Do jakich zastosowań można by wykorzystywać bardzo słynną stal o symbolu 13crmo?

W dzisiejszych czasach wszystko jest w jakiś wariant usystematyzowane. To bardzo przyspiesza wykonywanie pojedynczych procesów wymaganych do tworzenia wszelakich zadań.

Dla przykładu nasze samochody są zbudowane z przeróżnych materiałów o różnych właściwościach. Inna jest stal wzięta do produkcji na przykład drzwi a inna do, dla przykładu, zwrotnicy.
Idąc tym tokiem rozumowania stal (ważny link) o symbolu 13crmo jest wykorzystywana do rurek stalowych ciśnieniowych bezszwowych. Ze stali o gatunku 13crmo wytwarza się również odmienne elementy armatury do instalacji. Taka stal o symbolu 13crmo spotykana jest jako półfabrykat na części oraz moduły m.in. dla przemysłu cieplnego. Ze stali 13crmo wytwarzane są różne trójniki trójniki w naszej ofercie, kołnierze, rury bezszwowe czy też kolana. Bardzo ważne jest, żeby do konkretnych wykonań używać stal o konkretnych cechach, gdyż nie dotrzymanie takiego warunku może oznaczać nieładne konsekwencje w postaci złamania się elementu sporządzonego z niewłaściwej do takiego zamysłu stali.
przemysł - landszaft

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
nagrobek
Nieco analogiczne cechy do 13crmo posiada stal o symbolu 13hmf. W wypadku takiego typu 13HMF oraz jego odpowiednikach produkowane są m.in. używane jako rury ciśnieniowe rury bezszwowe czy rury przegrzewacza a też rury przewodowe. Ze stali 13HMF wykonuje się m.in. tarcze oraz łopatki kierownicze, saperki turbin, elementy kotłów, armaturę w instalacjach rurociągów czyli kołnierze, zbiorniki ciśnieniowe, trójniki i także łączniki rur.

Oprócz rur kotłowych w gatunku stali 13HMF tworzone są m.in. odkuwki oraz pręty kute. Widzimy zatem, iż w każdej gałęzi jest używana różnoraka stal.

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*