Skip to content

Czemu powinno się zadbać o odpowiednią gaśnicę?

Życie bywa nieprzewidywalne. Liczba niebezpieczeństw, które cały czas czekają na człowieka jest rzeczywiście dosyć duża, dlatego należy postarać się przed nimi uchronić. Niestety, dużo osób bagatelizuje tego rodzaju zagrożenia, co jest ogromnym błędem. Przykładem mogą być przykładowo kierowcy, którzy nie troszczą się o to, aby w ich autach zawsze znajdowała się odpowiednio wyposażona apteczka.

Czerwona gaśnica
Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najistotniejszych elementów w każdym pojeździe jest gaśnica, Warszawa to miejsce, gdzie ją bez problemu kupimy. Podczas kolizji, kiedy istnieje możliwość wybuchu lub zapalenia się pojazdu, gaśnica może nie tylko uratować sam samochód, ale również osoby, jakie się w nim znajdują lub są w jego bliskim sąsiedztwie. Gaśnice samochodowe z reguły są dość małe, nie zabierają więc dużo miejsca, a ich ceny są raczej niewielkie.

Taką samą gaśnicę warto posiadać też w swoim domu, najlepiej w łatwo dostępnym miejscu. Nigdy bowiem nie można przewidzieć, kiedy okaże się ona przydatna. W dodatku, można

Ludzie korzystający z gaśnicy
Autor: Fort George G. Meade Public Affairs Office
Źródło: http://www.flickr.com

uprzednio przetrenować sposób jej wykorzystania, co będzie gwarancją, że w sytuacji niebezpieczeństwa każda osoba będzie umiała się nią odpowiednio posłużyć. Gaśnice domowe są często większe, jednak również bez problemu można je dostać. Tego rodzaju asortyment najczęściej mają chociażby sklepy z wyposażeniem BHP. Rzecz jasna, priorytetem jest regularne sprawdzanie czy posiadana gaśnica, zarówno samochodowa jak też domowa, jest sprawna. Często bowiem zdarza się, że jeśli posiada się ją już bardzo długi czas, sprzęt może w ważnym momencie zawieść (dużo więcej przeczytasz na tej stronie).

Gaśnice nie są obciążającym wydatkiem, a niekiedy ratują ludzkie życie i zdrowie. Warto o tym pamiętać. Posiadacze samochodów są zobowiązani do ich przewożenia w aucie, niemniej bardzo często podchodzą do tego przepisu niefrasobliwie, co jest ogromną nieodpowiedzialnością. Przed zakupem trzeba zorientować się, jakie gaśnice są naprawdę najbardziej polecane.

Niezwykle interesują nas Wasze oceny. Czy masz więcej pytań? (https://www.lonsihouse.pl/kontakt/) Jeśli tak, to zachęcamy do kontaktu. Z chęcią odniesiemy się do każdej wieści.

W dodatku, trzeba też szczegółowo przemyśleć miejsce, w jakim gaśnice się będzie przechowywało, przede wszystkim w domu. Każdy członek rodziny powinien wiedzieć, gdzie gaśnica się znajduje, by móc jej użyć w razie takiej konieczności. Pożary zdarzają się niestety dość często, o czym wiele osób zapomina, myśląc, że ich taka tragedia nie dotknie.

Źródło: Gemmar.com.pl

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*