Skip to content

Dlaczego opłaca się stosować diody ledowe w naszej firmie?

Rozplanowując stanowiska pracy, należy brać pod uwagę mnóstwo znaczących elementów. Satysfakcja twoja lub pracownika zależy od rodzaju siedziska i biurka, miejsca w otoczeniu, warunków w izbie i od oświetlenia. W poniższym artykule omówię dokładnie ten ostatni czynnik, nagminnie zaniedbywany przez zarządców i architektów. Ten treściwy poradnik spłodziłem po to, żeby zaprezentować wam plusy świateł led dla komfortu i efektywności pracy.

Na początek więc przyjrzyjmy się generalnym mocnym stronom świetnego światła LED (więcej tutaj). Klienci cenią sobie wielką wydajność. Światła LED wymagają sporo mniej prądu, niż zwykłe żarówki. Co więcej, emitują zauważalnie więcej jasności. Montaż tego typu świateł będzie dużo kosztować ciebie, lecz zachowaj spokój. Jednocześnie z kolejnymi nadchodzącymi pokwitowaniami za prąd ujrzysz na własne oczy, że inwestycja się opłaciła. Ogromną opłacalność zauważysz też w sprawie długości życia. Panele LED są niezwykle wytrzymałe i umieją działać nawet przez 10 lat. Zostały o wiele solidniej wykonane, niż zwykłe żarówki i w konsekwencji prościej je przemieszczać. Lepiej wytrzymują również zmiany temperatur, wilgotności i napięcia. Proponowane tu marki to brytyjski Philips LED bądź ceniona Osram LED. Więcej produktów tutaj: .

Lampa z diodami Led
Autor: kogakure
Źródło: www.flickr.com

Przeprowadzono analizy, które odsłaniają oddziaływanie koloru i natężenia oświetlenia na wydajność pracy. W wypadku dawnych żarówek, tylko siła światła mogła być regulowana. Żarówki LED da się niezwykle prosto modyfikować. Ilość kolorów, w których są dostępne, jest naprawdę bardzo duża.

Badacze doszli do wniosku, że niskie temperatury koloru światła wspomagają koncentrację pracowników. Gorące barwy w pokoju dają wrażenie komfortu, wyciszenia i przyjazności. Dlatego też błękitne diody warto umieścić w salach biurowych, a lekko pomarańczowe na przykład w salach konferencyjnych bądź miejscach negocjacji z kontrahentami.

W Internecie funkcjonuje mnóstwo przedsiębiorstw, które trudnią się sprzedażą i instalacją diod LED.

Źródło:

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*