Skip to content

jak utrzymać odpowiednią wilgotność w domu

nagrzewnice elektryczne
Źródło: www.klimatop.pl

Normalna {wilgotność powietrza mieści się pomiędzy 45% a 55%. Zaburzenie tego przedziału może doprowadzić nie tylko do niszczenia ścian pleśnią, ale również do wyjątkowo poważnych kłopotów zdrowotnych. Gdy pewnego dnia odkryjemy że w kuchni albo w łazience, w pokoju na ścianie widoczny jest znajomy meszek, możemy być pewni, że musimy sprawdzić wilgoć w naszym domu. Przyda się również klimatyzator przenośny.

Za duża wilgotność
Może okazać się zaskakujące, ale poziom wilgoci w mieszkaniu podnosi się przez codzienne obowiązki, na przykład gotowanie, prasowanie lub oczywiście prysznic i kąpiel. Jeżeli włączymy do tego nieodpowiednią {wentylację w mieszkaniu, to będziemy zmuszeni poprosić o pomoc. By zwalczyć tego typu pasożyty, będziemy musieli wysuszyć pokój.

nagrzewnice gazowe
Źródło: www.klimatop.pl

Walcz z wilgocią
Jeżeli zareagujemy w odpowiednim momencie, zauważyliśmy problem i grzyby nie za głęboko zdążyły wejść w fakturę ściany, prawdopodobnie skończy się na zaopatrzeniu się w specjalnie stworzone osuszacze powietrza, ułatwiające nam zniwelować wilgoć do normalnego poziomu. Do tego celu posłużą nam także nagrzewnice powietrza. Naturalnie szczególnie potrzebne w mieszkaniach są takie urządzenia elektryczne, które nie są tak uciążliwe jak {gazowe i pozwalają się bez problemu przesuwać.

Osuszanie to początek
Gdy już uporamy się z problemem pleśni dopilnujmy, aby wilgoć trzymała się tylko na wymaganym poziomie. Aby nie przesadzić w drugą stronę i nie wysuszyć domu najlepiej jest – zwłaszcza w nasilonym {sezonie grzewczym – uruchomić nawilżacze powietrza. Mają one najczęściej kształt ceramicznych naczyń instalowanych na kaloryferach.
klimatyzator – klikaj – wilgoć (oferty sposobów na wilgoć w domu)

Źródło: Uni-lux.pl

Spread The Love, Share Our Article

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Related Posts

Comments

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Add a Comment

Required

Required

Optional

*